Uczniowie z zawodów przywieźli medale. Fot. POPP

Uczniowie wystrzelali medale

Powiat30.03.2016, 09:52

Bardzo udane występy zaliczyli zawodnicy młodzieżowej sekcji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie.

Od 17 do 20 marca uczestnicy zajęć koła strzeleckiego POPP , a zarazem zawodnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie, startowali w Memoriale Olimpijskim w Krakowie. W tych zawodach juniorka młodsza Diana Zieleźnik zdobyła brązowy medal strzelając w konkurencji pistolet pneumatyczny. W kategorii młodziczek złoty medal zdobyła Kinga Witala, a srebrny Emilia Śleziona. W karabinie pneumatycznym w finale Marcin Piech zajął 4. miejsce, a Mateusz Gaszka zajął 5. miejsce.

Podopieczni POPP zostali wyróżnieni również podczas zawodów PZSS Zlot Orlików i Finale Strzelań w Sieci w Siedlcach. Artur Piech, strzelając w konkurencji pistolet pneumatyczny, w pierwszym dniu zawodów oddał 30 strzałów i zdobył 271 punktów otrzymując tym samym brązowy medal. W drugim dniu zawodów zdobył złoty medal z liczbą 279 punktów. Podczas finału, który odbył się w trzecim dniu zawodów, wystrzelał brązowy medal.