Dobermany Tychy wciąż niepokonani!

15.12.2008, 13:10

Dobermany Tychy zostały mistrzem VI edycji Goczałkowickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

W finale rozgrywek tyszanie pokonali, zresztą podobnie jak w finale V edycji, Dexus Partners. Tym razem było 79:65, chociaż po pierwszej połowie zanosiło się na niespodziankę, bo pszczynianie prowadzili dwoma punktami.Kluczowa była jednak trzecia kwarta, gdzie „Dexusi” w krótkim odstępie czasu stracili siedem punktów z rzędu i na rozpędzonych Dobermanów nie było już mocnych.

W meczu o trzecie miejsce po szalonym zrywie w końcówce meczu Warriors wygrywa z Elektrownią Łaziska.

Niespodzianką zakończył się finał II ligi. Faworyzowany Fanatic Bielsko–Biała przegrał z MDT Gladiators. To był dobry dzień dla gracza tego zespołu Pawła Piechowicza. Oprócz zwycięstwa jego ekipy w finale II ligi, koszykarz został uznany MVP tego spotkania oraz wygrał konkurs rzutów za trzy punkty.

W meczu o trzecie miejsce w II lidze triumfowali gracze Art Decor Pszczyna. Co ciekawe, przed ostatnią kwartą pszczynianie przegrywali 13 punktami. Dobra gra w ostatniej części meczu zaowocowała jednak zwycięstwem w całym spotkaniu.

W konkursie wsadów, trzeba było dwóch dogrywek, żeby wyłonić zwycięzcę. W finale tych bardzo efektownych zawodów znaleźli się: Kamil Szopa (Orły Mirosława K.) i Arkadiusz Pokorski (Dobermany). Ostatecznie wygrał ten drugi.

Finał I ligi VI edycji GALK
Hard–Plast Dobermany Tychy – Dexus Partners Pszczyna 79:65 (20:20, 18:20, 18:10, 23:15)
Najwięcej punktów: 20 – Aleksander Ditmer (Dobermany) oraz 17 – Piotr Karnia, Michał Grygier (Dexus)

Mecz o 3. miejsce I ligi VI edycji GALK
PKE S.A. Elektrownia Łaziska – Warriors Tychy 63:67 (15:19, 18:8, 15:15, 15:25)
23 – Marek Gołębiewski (Elektrownia) oraz 22 – Damian Pruksa (Warriors)

Finał II ligi VI edycji GALK
Fanatic Bielsko–Biała – MDT Gladiators Czechowice 48:51 (13:13, 8:7, 11:17, 16:14)
20 – Paweł Garus (Fanatic) oraz 18 – Dawid Michalik
MVP meczu: Paweł Piechowicz (MDT Gladiators)

Mecz o 3. miejsce II ligi VI edycji GALK
ZSTiL Czechowice–Dziedzice – Art Decor Pszczyna 78:87 (18:8, 23:25, 22:17, 15:37)
33 – Sebastian Pochopień (ZSTiL) oraz 32 – Paweł Kozyra (Art Decor)

Więcej zdjęć z finałów GALK oraz komentarzy uczestników rozgrywek na portalu sps24.pl już wkrótce.