Diablak kontynuuje wspinaczkę

28.01.2013, 09:05

Powiat

Przez ostatnie trzy miesiące ubiegłego roku, Uczniowski Klub Sportowo–Turystyczny „Diablak” organizował m.in. wyjazdy na ściankę wspinaczkową dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Efektem tej inicjatywy było stworzenie niewielkiej grupy uczniów zainteresowanych wspinaczką. Dlatego też w 2013 roku „Diablak” planuje w miarę możliwości systematyczne organizowanie zajęć na ściance wspinaczkowej, a także wyjazdów turystycznych.
25 stycznia pszczyńska młodzież miała możliwość rozpoczęcia lub kontynuowania szkoleń wspinaczkowych, które realizowane są na ściance wspinaczkowej w Pawłowicach. W trakcie zajęć uczestnicy poznawali i doskonalili podstawowe techniki wspinaczkowe oraz zasady asekuracji. Uczestnicy, którzy pierwszy raz brali udział w zajęciach praktycznie zapoznali się z wymienionym wcześniej zakresem szkolenia. Amatorzy wspinaczki dbali o bezpieczeństwo przede wszystkim partnera na linie, jak i swoje własne. Wspinaczka jest dyscypliną, która wymaga ogromnego zaufania do partnera, z którym się wiążemy, a także do własnych umiejętności asekuracyjnych. Wszyscy uczestnicy zdają sobie sprawę z faktu, iż nawet kilkukrotna wizyta na ściance nie czyni z nich wspinaczy, a poznane techniki należy rozwijać, udoskonalać i znacznie poszerzać.

UKST „Diablak” współdziała z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej i jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się dalej rozbudzać zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży i częściej organizować wyjazdy do Pawłowic czy Bielska-Białej.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wyjazdach organizowanych przez Klub. Najbliższy wyjazd odbędzie się w dniach 12-13 lutego i będzie to dwudniowa zimowa wycieczka turystyczna w Beskid Śląski, a 1 marca odbędą się kolejne zajęcia wspinaczkowe. Szczegóły tych wyjazdów znajdują się na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Agnieszka i Artur Wojciechowie

jack

T G+ F

Zobacz także

UKST Diablak zdobył Babią Górę zimą! [FOTO]
UKST Diablak zdobył Babią Górę zimą! [FOTO]
Diablak w drodze na Policę
Diablak w drodze na Policę
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18