Czy mieszkania socjalne muszą być bublem?

Pszczyna11.09.2015, 11:02

Mieszkania w bloku socjalnym przy ul. Dobrawy 1 A/D oddano do użytku w styczniu br. Lokatorzy mają szereg zastrzeżeń do jakości ich wykonania. Sprawdziliśmy na miejscu - nie są to wydumane pretensje.

Najwięcej trosk przysparza im brak zabezpieczenia wejścia do ich mieszkań przed opadami deszczu czy śniegu. - Jak zacina deszczem, to mieszkańcy z górnego holu muszą zrzucać wodę na dół, bo ta podchodzi im pod same drzwi i zalewa mieszkania - mówi Robert Nowak, mieszkaniec bloku przy ul. Dobrawy 1 A/D.

Mieszkańcy chcą, by wejście na dolny i górny hol zostało w jakiś sposób zabudowane. - Jak przyjdzie zima, to pod drugie czy trzecie drzwi będzie padać śnieg. A mróz zrobi z holu ślizgawkę - dodaje Robert Nowak.

W porozumieniu ze swoimi sąsiadami w czerwcu br. wysłał pismo do Administracji Zasobów Komunalnych w Pszczynie z prośbą o zabezpieczenie ściany zewnętrznej przed opadami deszczu. - Daszek będzie zrobiony do 15 września br. - zapewnia Gabriela Januszewska, dyrektorka Administracji Zasobów Komunalnych w Pszczynie.

Ale to nie jedyna niedoróbka w mieszkaniach. W niektórych ruszają się futryny w oknach, pękają sufity, odpada tynk, nie domykają się drzwi. - Budynek został oddany w styczniu br. - jak to możliwe, żeby już sufity pękały. Jak coś robią, to niech to robią dobrze - złości się Robert Nowak.

Gabriela Januszewska twierdzi, że budynek został wykonany prawidłowo, o czym świadczy m.in. jego odbiór przez Powiatowego Inspektora Budowlanego. Objęty jest 5-letnią gwarancją. Dyrektorka AZK Pszczyna prosi mieszkańców, by zgłaszali do niej zauważone usterki. - Budynek jest nowo wybudowany, ciągle pracuje. Wszystkie zgłoszenia o usterkach natychmiast przekazujemy wykonawcy, który usuwa je w ramach gwarancji. Wiem o rysach na sufitach. Będzie to usunięte - dodaje Gabriela Januszewska.

 

Reklama

Reklama

 

jack

T G+ F

Zobacz także

Czują się lekceważeni
Czują się lekceważeni
Stypendia socjalne dla uczniów Pawłowic
Stypendia socjalne dla uczniów Pawłowic
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Policyjna akcja "Prędkość"
Policyjna akcja "Prędkość"
POLEKU, czyli slow life po naszymu
POLEKU, czyli slow life po naszymu
Suszeckie sianokosy jak dawniej
Suszeckie sianokosy jak dawniej
Projekt „EKO-DEKO – biblioteczne zajęcia twórcze” został zakończony
Projekt „EKO-DEKO – biblioteczne zajęcia twórcze” został zakończony

Komentarze:

sam 2015-09-12 godz. 10:31
to jest jakaś masakra, redaktorze napisz może jakie są zaległości nie płacących świadomie czynszów wobec gminy??? Ja mam okna do wymiany w domu może mi AZK dołoży??? A z drugiej strony gdzie była dyrektorka AZK przy odbiorach?
xyz 2015-09-11 godz. 20:39
...ja za mieszkanie zaplacilem 160 000 tys..i tez musze zrobic remont mieszkania wiec dlaczego narzekacie za cos wam nie pasuje w mieszkaniu za ktore nie daliscie ani zlotowki?Pan Robert N....to pewnie pokrzywdzony emeryt górnik...
treść:
autor:

SQL: 20