Cztery pory roku w literaturze

13.02.2009, 12:34

Miedźna

Gdzie można znaleźć 60-ciu mądrych, bystrych, szanujących przyrodę, entuzjastycznych ekologów, którzy na dodatek potrafią tańczyć, śpiewać i liczyć po angielsku?Oczywiście na Gminnym konkursie dla przedszkolaków „Cztery pory roku w literaturze dla dzieci” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej z/s w Grzawie oraz Gminne Publiczne Przedszkole w Miedźnej im. Marii Kownackiej, który w tym roku został poświęcony przyrodzie i ekologii.

Już po raz trzeci drużyny 6-latków z Góry, Frydku, Miedźnej i trzech wolańskich przedszkoli zebrały się w Domu Socjalnym w Grzawie 11 lutego 2009 roku. Zadania, jakie przed najmłodszymi stawiało „srogie” jury, wymagały wszechstronnych zdolności i wiedzy. Rozpoznawanie owoców, zwierząt leśnych, quiz dotyczący zachowania się w lesie, to tylko niektóre zadania. Jednak najwięcej zachwytu wśród jurorów wzbudziły konkurencje artystyczne – piosenka oraz inscenizacja wierszyka, w których uczestniczyli także kibice swoich drużyn. Scena zaroiła się od muchomorków, żabek, ekoludków, śnieżynek.

Patrząc na przedszkolaków perfekcyjnie przygotowanych do scenek aktorskich, można być spokojnym o przyszłość polskiego teatru czy kina. Zmagania przedszkolaków były bardzo wyrównane, nie powinien zatem dziwić fakt, że wszystkie drużyny zdobyły ex aequo pierwsze miejsce!

Występy przedszkolaków z całej gminy zostały odpowiednio wynagrodzone. Każde dziecko otrzymało książeczkę i maskotkę. Nagrodzone zostało także każde przedszkole – tu poza książeczkami i dyplomami były zestawy edukacyjne do segregacji odpadów.
Nagrody ufundowali Urząd Gminy Miedźna /Referat Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Geodezji i Mienia / oraz Zespół Oświaty i Wychowania w Miedźnej. (Joanna Jarnot)

agw

T G+ F

1

1
1

Zobacz także

Wystawa
Wystawa "Cztery pory roku"
Cztery pory roku w literaturze dla dzieci
Cztery pory roku w literaturze dla dzieci
Dni EKO Sąsiada
Dni EKO Sąsiada
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18