Cztery pory roku w literaturze

13.02.2009, 12:34

Miedźna

Gdzie można znaleźć 60-ciu mądrych, bystrych, szanujących przyrodę, entuzjastycznych ekologów, którzy na dodatek potrafią tańczyć, śpiewać i liczyć po angielsku?Oczywiście na Gminnym konkursie dla przedszkolaków „Cztery pory roku w literaturze dla dzieci” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej z/s w Grzawie oraz Gminne Publiczne Przedszkole w Miedźnej im. Marii Kownackiej, który w tym roku został poświęcony przyrodzie i ekologii.

Już po raz trzeci drużyny 6-latków z Góry, Frydku, Miedźnej i trzech wolańskich przedszkoli zebrały się w Domu Socjalnym w Grzawie 11 lutego 2009 roku. Zadania, jakie przed najmłodszymi stawiało „srogie” jury, wymagały wszechstronnych zdolności i wiedzy. Rozpoznawanie owoców, zwierząt leśnych, quiz dotyczący zachowania się w lesie, to tylko niektóre zadania. Jednak najwięcej zachwytu wśród jurorów wzbudziły konkurencje artystyczne – piosenka oraz inscenizacja wierszyka, w których uczestniczyli także kibice swoich drużyn. Scena zaroiła się od muchomorków, żabek, ekoludków, śnieżynek.

Patrząc na przedszkolaków perfekcyjnie przygotowanych do scenek aktorskich, można być spokojnym o przyszłość polskiego teatru czy kina. Zmagania przedszkolaków były bardzo wyrównane, nie powinien zatem dziwić fakt, że wszystkie drużyny zdobyły ex aequo pierwsze miejsce!

Występy przedszkolaków z całej gminy zostały odpowiednio wynagrodzone. Każde dziecko otrzymało książeczkę i maskotkę. Nagrodzone zostało także każde przedszkole – tu poza książeczkami i dyplomami były zestawy edukacyjne do segregacji odpadów.
Nagrody ufundowali Urząd Gminy Miedźna /Referat Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Geodezji i Mienia / oraz Zespół Oświaty i Wychowania w Miedźnej. (Joanna Jarnot)

agw

T G+ F

1

1
1

Zobacz także

Wystawa
Wystawa "Cztery pory roku"
Cztery pory roku w literaturze dla dzieci
Cztery pory roku w literaturze dla dzieci
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18