Cyrk Deriglasoff zagra podczas finału „Żubrowiska”

Powiat24.07.2020, 17:03

e wrześniu w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące znów zabrzmi rockowa muzyka. Podczas tegorocznego festiwalu wystąpi Cyrk Deriglasoff, a dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na leczenie (nie)małego wojownika Maciusia Cieślika z Pszczyny.

ubrowisko to impreza muzyczna organizowana przez powiat pszczyński, która cieszy się dużą popularności. Przyciąga nie tylko fanów mocnego grania, ale także zespoły, które chcą spróbować swoich sił w przeglądzie.

Finałem „Żubrowiska” jest występ gwiazdy wieczoru. W ciągu ostatnich lat przed żubrowiskową publicznością wystąpili m. in. Organek, Coma, Sztywny Pal Azji, Pogodno oraz Luxtorpeda.

W sobotę, 26 września finałowy koncert zagrają laureaci Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych (godz. 18.00), a gwiazdą wieczoru będzie Cyrk Deriglasoff (godz. 20.00) - grupa grająca szeroko pojętą muzykę rockową.

- Po raz pierwszy w historii „Żubrowiska” środki ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Chcemy wspomóc leczenie Maciusia z Pszczyny, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Dwulatkowi w walce z okrutną chorobą może pomóc kosztowna terapia genowa - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Sprzedaż wejściówek na koncert finałowy „Żubrowiska” ruszy 1 sierpnia. Można je będzie nabyć na stronie www.zubrowisko.pl wpłacając, co najmniej 25 złotych.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Pięć zespołów powalczy o zwycięstwo podczas „Żubrowiska”
Pięć zespołów powalczy o zwycięstwo podczas „Żubrowiska”
gorący temat
Tegoroczne „Żubrowisko” odbędzie się we wrześniu
Tegoroczne „Żubrowisko” odbędzie się we wrześniu
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18