Chcą kładki nad DK 1

Goczałkowice-Zdrój11.01.2018, 11:38

Czy podzielone przez DK 1 dwie części Goczałkowic-Zdroju zostaną połączone bezkolizyjnym przejściem dla pieszych? Sprawę rozpatruje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach.

Problem braku bezpiecznego przejścia dla pieszych na goczałkowickim odcinku drogi krajowej nr 1 poruszył radny Józef Pabin podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego, kierując interpelację w tej sprawie do Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

- Obecnie istnieją trzy przejścia dla pieszych na DK 1, w tym jedno ze światłami, które łączą tzw. Kolonię Brzozową z pozostałą częścią miejscowości. Niestety dwa z nich są usytuowane bardzo niefortunnie pod względem widoczności i bezpieczeństwa dla pieszych. W ostatnich dniach doszło tam do kilku groźnych zdarzeń – mówił radny Józef Pabin.  

Jego zdaniem, jedynym rozwiązaniem jest wybudowanie bezkolizyjnego przejścia dla pieszych w formie tunelu lub kładki nad jezdniami. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego interpelację przesłał do katowickiego oddziału GDDKiA, który zarządza DK 1.

W grudniu ub. roku władze gminy Goczałkowice-Zdrój  zwróciły się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wpisanie do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych zadania inwestycyjnego mającego na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego przy DK 1. Gmina Goczałkowice-Zdrój wnioskuje o budowę  drogowego obiektu inżynierskiego - obiektu mostowego (kładki) w rejonie skrzyżowania z ulicami Borowinową oraz Dębową.

Jak się dowiadujemy  w GDDKiA, zarządca drogi rozważa budowę kładki dla pieszych nad DK 1.

- Końcem ub. roku wpłynęło do nas pismo z gminy Goczałkowice-Zdrój, w którym przedstawiciele gminy wnioskują o budowę kładki dla pieszych nad DK 1. Aktualnie wniosek poddawany jest analizie. Przewidujemy, że zajmiemy stanowisko w tej sprawie do końca stycznia – informuje Marek Prusak, starszy specjalista ds. komunikacji społecznej w GDDKiA/Oddział Katowice.

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Trwa remont gminnych dróg za prawie 1,5 mln zł
Trwa remont gminnych dróg za prawie 1,5 mln zł
Zablokowana Droga Krajowa
Zablokowana Droga Krajowa
Ponad stu maturzystów zatańczyło uroczystego poloneza
Ponad stu maturzystów zatańczyło uroczystego poloneza
Podziękowali ukochanym babciom i dziadkom
Podziękowali ukochanym babciom i dziadkom
W tym tygodniu ruszają zebrania w gminie Pszczyna
W tym tygodniu ruszają zebrania w gminie Pszczyna
Pszczyńskie Morsy świętowały Dzień Babci i Dziadka
Pszczyńskie Morsy świętowały Dzień Babci i Dziadka

Komentarze:

maciej 2018-01-11 godz. 14:10
A Burmistrz Pszczyny i Rada Miasta nie interesują się niebezpiecznymi skrzyżowaniami z DK1 w PIASKU ...... Rozliczymy was w najbliższych wyborach !
treść:
autor:

SQL: 20