Burmistrz zaprasza do Pszczyny prezesa Remondisu

12.12.2013, 09:06

Pszczyna

Burmistrz Dariusz Skrobol wystosował list do prezesa firmy Remondis w Berlinie.


Temat planowanej inwestycji rozbudowy istniejącej stacji przeładunkowej odpadów o instalację do biologicznego przetwarzania odpadów jest analizowany przez radnych Rady Miejskiej oraz Posłów na Sejm, którzy zwracają się z licznymi interpelacjami dotyczącymi uchylenia lub zmiany decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji jak również wyrażali swój niepokój związany z negatywnym oddziaływaniem inwestycji na środowisko i mieszkańców” – pisze burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol w liście do Torstena Webera, Prezesa Zarządu firmy Remondis.
W związku z tym, że stanowisko firmy nie rozwiało wątpliwości mieszkańców, burmistrz zaprosił prezesa do Pszczyny.

- Przedstawiciel firmy Remondis na spotkaniu w Urzędzie Miejskim zapowiedział, że firma nie będzie rozbudowała stacji przeładunkowej odpadów, jeżeli nie będzie takiej woli ze strony mieszkańców. Niestety po listach i petycjach wysłanych do siedziby Remondisu nikt nie potwierdził decyzji o rezygnacji z pozwolenia na budowę w stu procentach. Mieszkańcy mają spore obawy. Uważam, że powinniśmy spotkać się z prezesem. Na spotkanie chciałbym zaprosić również przedstawicieli mieszkańców i stowarzyszeń. – mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który chciałby, żeby firma ostatecznie zrezygnowała z rozbudowy instalacji. List do Niemiec został wysłany 27 listopada. Burmistrz oczekuje na odpowiedź strony niemieckiej.
Dariusz Skrobol chciałby, żeby firma ostatecznie zrezygnowała z rozbudowy instalacji. List do Niemiec został wysłany 27 listopada. Burmistrz oczekuje na odpowiedź strony niemieckiej.

UM Pszczyna

pako

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Mieszkańcy protestują, burmistrz zaprasza na spotkanie
Mieszkańcy protestują, burmistrz zaprasza na spotkanie
Burmistrz Pszczyny zaprasza do udziału w dyskusji
Burmistrz Pszczyny zaprasza do udziału w dyskusji
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18