fot. archiwum

300 zł na ucznia: można już składać wnioski

Region03.07.2018, 10:22

Od 1 lipca można składać elektronicznie wnioski, by otrzymać 300 zł na ucznia. Składanie wniosków w formie papierowej będzie możliwe od 1 sierpnia.

W ramach rządowego programu "Dobry start" 300 zł przysługuje raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20. lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – 24. roku życia.

Wsparcie przysługuje wyłącznie dzieciom uczącym się w szkole. Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne ani w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole, a także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

Świadczenie jest zwolnione z podatku.

Wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” można składać od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

Termin składania wniosków mija 30 listopada.

Jeśli wniosek zostanie złożony w lipcu lub sierpniu, wnioskodawca otrzyma wyprawkę nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Za realizację programu odpowiadają ośrodki pomocy społecznej w gminach. To tam należy udać się w celu złożenia wniosku lub uzyskania dodatkowych informacji.

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

OPS w Pszczynie wydał już 13,5 mln zł na 500+!
OPS w Pszczynie wydał już 13,5 mln zł na 500+!
Dziś wiceminister w Pszczynie opowie o Rodzinie 500 plus
Dziś wiceminister w Pszczynie opowie o Rodzinie 500 plus
Grudniowe potrącenie na pasach: kierowca i pasażer z zarzutami
Grudniowe potrącenie na pasach: kierowca i pasażer z zarzutami

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20