21. Finał Wielkiej Orkiestry: Rozgrzewamy serca

13.01.2013, 10:30

POWIAT

21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2013 r. Orkiestra – także w powiecie pszczyńskim – zagra dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.


W Pszczynie, podobnie jak w poprzednich latach, będą trzy sztaby WOŚP – w Pszczyńskim Centrum Kultury, Gimnazjum nr 3 (Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie im Jana Pawła II) oraz w I LO im. Bolesława Chrobrego.
Koncerty odbywać się będą na scenie przed PCKulem . Wystąpią: Sandstone i Hard Rockets z Pszczyny, Jan Niezbendny z Żor oraz Translola z Krakowa (zespół tego samego dnia zagra dla wychowanków zakładu poprawczego w Pszczynie). Do zlicytowania będą m.in. bilety na ekskluzywne zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie czy voucher na kolację z noclegiem w zameczku w Promnicach.

Ciekawie będzie w Kobiórze. Po ubiegłorocznym udanym wznowieniu aktywności Orkiestry organizatorzy, czyli Kobiórska Inicjatywa Kulturalna, poszli za ciosem. Serce sztabu zlokalizowano w Gminnym Domu Kultury. Tam wystąpi gwiazda wieczoru- zespół Cree oraz 3 Kluski Śląskie z Tychów i Mateo Colon z Mikołowa. Będzie też pokaz ratownictwa medycznego na boisku szkolnym, w wykonaniu strażaków z OSP Kobiór. Z puszkami na ulice wyjdzie 15 wolontariuszy.

Goczałkowicki sztab WOŚP jak zwykle ukonstytuował się przy Gminnym Ośrodku Kultury. Będzie tam można wysłuchać orkiestry dętej, Zespołu Folklorystycznego „Goczałkowice” oraz chóru Semper Communio. Swoje umiejętności zaprezentują też dzieci i młodzież biorące udział w warsztatach GOK. Łukasz Piszczek, jeszcze raz przekaże na licytację koszulkę z autografem. Poza tym do zlicytowania będą anioły ceramiczne oraz tort, ufundowany przez jednego z goczałkowickich cukierników. Do akcji włączy się kilkunastu wolontariuszy.

W gminie Miedźna sztab znajdował się będzie w Centrum Kultury w Woli. Na scenie przy CK zagrają zespoły Duo Taxi i Easy oraz Jacek Silski. Będzie sprzedaż ciast, a strażacy zaserwują grochówkę.

W Suszcu WOŚP zagości w Gminnym Ośrodku Kultury. Tu od godz. 16.00 będzie można wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez Babską Pracownię, a dzieci będą uczestniczyć w zabawach i animacjach przygotowanych przez Klub Działań Pozytywnych. Na scenie pokaże się utalentowana suszecka młodzież, m.in. Michalina Wituła, Anna Gałuszka czy Jakub Koniński, grupa taneczna oraz rolkarze. Gwiazda wieczoru, Alicja Janosz wystąpi o godz. 20.00.

agw

T G+ F

Zobacz także

XVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
XVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18