fot. W tym miejscu dawniej znajdował się parking.

Zamiast parkingu mieszkania na wynajem

Pszczyna06.11.2018, 11:09

Na działce przy ul. Wojska Polskiego, dawniej stanowiącej część parkingu, powstaje budynek mieszkalno-usługowy. Będzie odtworzeniem zachodniej pierzei starówki.

Od kilku miesięcy przy ul. Wojska Polskiego trwają prace budowlane. Widoczne są już dwie kondygnacje nadziemne. Jak informuje Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pszczynie, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu dozwolona jest zabudowa o wysokości do 14,5 metra. Budynek będzie miał trzy kondygnacje. Inwestor planuje przeznaczyć parter na usługi. Natomiast pozostałe dwa piętra oraz poddasze mają zostać zagospodarowane na mieszkania pod wynajem. Inwestorem jest Michał Szewczenko, właściciel firmy Lu & Ki, działającej w obszarze nieruchomości.

Jako że, działka znajduje się w zabytkowym centrum Pszczyny, jej zabudowa przebiega pod kontrolą. Zgodnie z projektem budynek stanowić będzie odtworzenie historycznej pierzei zachodniej starówki pszczyńskiej, tzw. „niemieckiego przedmieścia”, a realizacja inwestycji podlega ścisłemu nadzorowi Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach - Delegaturze w Bielsku-Białej. Inwertor zapewnia, że elewacja budynku będzie wkomponowana w otoczenie, na razie na jednej ze ścian zewnętrznych pojawia się cegła.

To nie jedyna inwestycja powstająca w centrum Pszczyny, m.in. przy Placu Targowym trwa budowa obiektu o przeznaczeniu usługowo-handolwym.

man

T G+ F

Zobacz także

Zajmują pas drogowy i słono płacą
Zajmują pas drogowy i słono płacą
Dzień Baniek Mydlanych w Pszczynie
Dzień Baniek Mydlanych w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

DDD 2018-11-06 godz. 12:38
Zobaczymy, jak to będzie wyglądąc, ale super że odtwarza sie pierzeję.
treść:
autor:

SQL: 18