(fot. powiat)

Dar serca dla "Przystani" i "Ostoi"

Powiat22.04.2020, 08:50

Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” oraz Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Ostoja” otrzymały 25 nowych tabletów, sześć stacjonarnych komputerów oraz laptop. Sprzęt podarowały placówkom Fundacja Polsat wraz z Cyfrowym Polsatem i siecią Plus oraz Fundacja JSW i Fundacja Grupa Kęty - Dzieciom Podbeskidzia. Wychowankowie będą wykorzystywać podarowany sprzęt do nauki.

- Izolacja to bardzo trudny czas dla wszystkich pozostających w domach, dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych również. Nasze dzieci cały czas przebywają w domowej izolacji, do placówki przyjeżdżają tylko pracownicy. Jak to zazwyczaj bywa, są lepsze i gorsze dni w funkcjonowaniu naszych podopiecznych. Ale jest nam łatwiej, bo w każdym czasie możemy liczyć naszych przyjaciół, którzy są naszymi ziemskimi aniołami - mówi Iwona Spora, dyrektorka placówek.

Fundacja JSW podarowała sześć stacjonarnych komputerów wraz ze słuchawkami i mikrofonami do nauki zdalnej. Wsparcie okazuje również cały czas Fundacja Grupa Kęty - Dzieciom Podbeskidzia, która podarowała dzieciom m.in. laptop, a pracownikom środki ochrony takie jak: maseczki, przyłbice, rękawiczki.

O podopiecznych placówek nie zapominają również mieszkańcy powiatu pszczyńskiego i nie tylko.

- Wiele osób chce uprzyjemnić naszym dzieciom czas spędzany w izolacji. Pan Paweł Kulpa podarował naszym podopiecznym Xboxa i Play Station wraz z całym oprzyrządowaniem i grami. Pan Maciej Pająk z Miedźnej ufundował dzieciom 2 laptopy do nauki. Zarząd i pracownicy Team Prevent z Pszczyny osłodzili nam życie czekoladkami, a państwo Ewa i Piotr Witosz z Karczmy Wiejskiej wraz z pracownikami przygotowali naszym dzieciom pyszny świąteczny obiad. Pan Grzegorz Landa z Bojszów Nowych przekazał wszystkim dzieciom bony do H&M. Pan Artur Wojtków - prezes JSW, wraz z ciepłym, życzliwym listem ufundował wszystkim dzieciom i opiekunom pizzę z dostawą. Pan Marcin Dutkiewicz - stolarz ze Studzienic zrobił nam piękne stoły pod podarowane komputery. Dzieci z naszych placówek dzielnie pozostają w domach i mobilizują do takiego zachowania innych. Za każde słowo otuchy, pamięć i wsparcie serdecznie dziękujemy i jesteśmy przekonani, że będzie dobrze - mówi Iwona Spora.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Zostań wolontariuszem w rodzinie zastępczej
Zostań wolontariuszem w rodzinie zastępczej
119 dzieci wróciło do przedszkoli
119 dzieci wróciło do przedszkoli
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18