Więcej ratowników i ambulansów

24.09.2010, 12:23

Powiat

Od wczoraj na terenie powiatu pszczyńskiego odbywają się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym Pszczyna 2010.


Mistrzostwa rozpoczął wczorajszy pokaz ratownictwa medycznego z powietrza. Na stadionie MORiS-u w głównych rolach wystąpili ratownicy medyczni z Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz piloci i śmigłowiec z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Okolicznościowe wystąpienia i prezentacje zespołów odbyły się w hali sportowej POSiR-u.

- Mistrzostwa w ratownictwie medycznym są zawsze doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i integracji naszego środowiska. Służą doskonaleniu umiejętności ratowania życia i zdrowia ludzi. Propagują także ideę ratownictwa medycznego. Ważny jest więc nie tylko najlepszy wynik, ale również sam fakt sprawdzenia się w innych warunkach i okolicznościach. Zapewniam, że konkurencje do rozegrania w Pszczynie będą urozmaicone i ciekawe. Nie chodzi bowiem o to, by powielać dotychczasowe zdarzenia i wypadki, ale być przygotowanym na inne trudne wyzywania – mówi Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

W zawodach wezmą udział 42 załogi z całej polski, w tym załoga Stacji Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie, w składzie: Bogusława Hanusek, Eryk Czenczer, Sławomir Kątny i Grzegorz Bonikowski. Gościem honorowym mistrzostw są ratownicy medyczni z Ukrainy.

Konkurencje medyczne i psychotechniczne przeprowadzane będą w pierwszym dniu zawodów, 24 września, w Goczałkowicach, Ćwiklicach, Tychach i Suszcu, a w sobotę 25 września w Tychach, Suszcu oraz na rynku w Pszczynie (godz. 8.00-16.00). Zakończenie mistrzostw i wręczenie nagród najlepszym zespołom odbędzie się na pszczyńskim rynku w niedzielę, 26 września o godz. 11.00.

Organizatorami Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym Pszczyna 2010 są Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach oraz oraz Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SPZOZ , a współorganizatorami: Gmina Pszczyna, Gminna Goczałkowice-Zdrój, Gmina Suszec, Starostwo Pszczyńskie. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem minister zdrowia Ewy Kopacz, marszałka województwa śląskiego Bogusława Śmigielskiego oraz wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka. Honorowy patronat naukowy nad zawodami objął prof. dr hab. n. med. Juliusz Jakubaszko.

jack

T G+ F

Zobacz także

Mistrzostwa ratowników medycznych
Mistrzostwa ratowników medycznych
Ćwiczenia ratowników medycznych
Ćwiczenia ratowników medycznych
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18