Więcej radości dla uczniów

08.11.2011, 10:13

Pawłowice

O cztery nowe place zabaw wzbogaciły się w ostatnim czasie gminne szkoły. Pomógł w tym rządowy program „Radosna szkoła”.


Nowoczesne place zabaw powstały przy Szkole Podstawowej w Warszowicach, Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzyżowicach oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golasowicach.
To pierwsze place zabaw, które powstały w gminie Pawłowice przy wsparciu programu „Radosna szkoła”. Inwestycje służące najmłodszym mieszkańcom gminy kosztowały gminę 860 tys. zł, ale 385 tys. zł pozyskano z programu „Radosna szkoła”. - Zakładaliśmy, że koszty inwestycji podzielone będą po 50%, ale po rozstrzygnięciu przetargów udział gminy wzrósł – wyjaśnia Julian Wiśniewski, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Pawłowice.

W Warszowicach i w SP nr 2 w Pawłowicach place zabaw wraz z urządzoną zielenią zajmują blisko 500 m2, w Golasowicach i Krzyżowicach są o połowę mniejsze Wyposażone zostały w rożnego rodzaju zjeżdżalnie, tory przeszkód, huśtawki itp. Całość wyłożono bezpieczną nawierzchnią ze sztucznego tworzywa. - Rozmieszczenie placów zabaw oraz ich wyposażenie określali dyrektorzy szkół. Zależało to od terenu jakim dysponują szkoły oraz liczby uczniów – dodaje Julian Wiśniewski.

Z placów będzie można również korzystać poza lekcjami. Będą one udostępnione dla wszystkich dzieci, pod warunkiem, że będzie z nimi osoba dorosła. Na tym nie koniec. Wnioski o dofinansowanie budowy placów zabaw z programu „Radosna szkoła” złożyli już dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach oraz Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach. Jeśli zostaną rozpatrzone pozytywnie – w co w gminie mocno wierzą – dzieci będą mogły spędzać wolny czas na nowych placach już w 2012 roku.

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Więcej miejsca dla uczniów
Więcej miejsca dla uczniów
W szkołach więcej radości
W szkołach więcej radości
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18