UKST „Diablak” wyróżniony

23.04.2012, 11:03

Powiat

20 kwietnia przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Diablak” realizującego cele w ramach działalności prowadzonej przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie - Barbara Jucha, Magdalena Wątroba oraz Michał Pająk wraz z opiekunami wzięli udział w wojewódzkim podsumowaniu IX Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepszy Szkolny Klub Turystyczno–Krajoznawczy”.

Organizatorem podsumowania była Rada Prezesów Oddziałów PTTK Województwa Śląskiego. Podsumowanie odbyło się w Sali Sejmu Śląskiego, w gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, za swoją działalność, zostały wyróżnione dwa kluby, w tym UKST „Diablak”. Pierwsze miejsce przypadło w tym roku Kołu Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „Kangchendzonga PTTK przy I Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu.

W trakcie podsumowania uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w spacerze krajoznawczym śladami Wojciecha Korfantego. Cały spacer prowadzony i urozmaicany był ciekawymi opowieściami przez znanego i cenionego przewodnika, Edwarda Wieczorka.

Nasz Klub, jako jedyny z nagrodzonych, skupia Młodzież z różnych typów szkół, a członkami UKST „Diablak” są przede wszystkim uczniowie: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie, III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie, Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pszczynie, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pszczynie. Bez ich zaangażowania i wsparcia wielu innych osób odniesienie tego sukcesu byłoby niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe.

W wycieczkach organizowanych przez UKST „Diablak” uczestniczą również osoby dorosłe. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować osobom, które wspierają naszą działalność turystyczno-krajoznawczą: pani Barbarze Sopot-Zembok – dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, panu Jackowi Czoberowi – prezesowi PTTK Oddział Ziemi Pszczyńskiej, pani Aleksandrze Marzec – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie, pani Renacie Dyrdzie – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Dziękujemy Młodzieży, która zawsze z ogromną chęcią i zaangażowaniem uczestniczy w wyjazdach, wszystkim sympatykom naszego Koła oraz wszystkim dobrze nam życzącym!

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl. Zapraszamy młodzież do udziału w wycieczkach organizowanych przez UKST „DIABLAK”.

Agnieszka i Artur Wojciechowie

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Królowa Beskidów z UKST „Diablak”
Królowa Beskidów z UKST „Diablak”
Królowa Beskidów z UKST „Diablak”
Królowa Beskidów z UKST „Diablak”
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18