Szkolenie młodzieży z SKKT „DIABLAK”

28.01.2011, 14:44

Pszczyna

6 stycznia 2011r. w ramach pracy Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego „DIABLAK” działającego przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie oraz w ramach osobowości prawnej Uczniowskiego Klubu Sportowo – Turystycznego DIABLAK” odbyło się szkolenie GOPR „W górach bezpiecznie”. Szkolenie, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Aleksandry Marzec, odbyło się w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie.

W szkoleniu wzięło udział 8 uczniów pszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych czynnie działających w pracach SKKT „DIABLAK”. Ze względu na duże zainteresowanie taką formą kształcenia, opiekunowie Koła chcą stworzyć możliwość do częstszego udziału młodzieży w takim rodzaju zajęć.
Celem szkolenia jest przygotowanie młodzieży do odpowiedniego zachowania się górach, nie narażania się na niebezpieczne sytuacje oraz odpowiedniego zachowania, gdy już takowe zaistnieją. Szkolenie dotyczyło również zasad udzielania pierwszej pomocy. Zdobyta wiedza pozwala również na właściwe przygotowanie się do planowanych wyjazdów w góry i nie tylko. Przedstawione treści pokazują, jak właściwie zaplanować i przygotować wyjazd, tak aby zminimalizować ryzyko późniejszych niemiły doświadczeń.


Szkolenie to prowadzone jest na platformie e-learningowej a treści przygotowane zostały przez specjalistów z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na wspomnianej platformie znajdują się trzy szkolenia o następującej tematyce: „W górach bezpiecznie – lato”, „W górach bezpiecznie – zima”, „W górach bezpiecznie – Góry wyższe”. Kursy te polecamy młodzieży, która już uprawia turystykę górską i nie tylko oraz osobom, które być może zdecydują się na czynne spędzanie czasu wolnego w górach. Szkolenie oczywiście można zrobić indywidualnie na wspomnianej platformie: www.gopr.com.pl

Więcej informacji nt. działalności koła znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Zapraszamy młodzież do udziału w wycieczkach i imprezach organizowanych przez Koło.


Opiekunowie Koła: Agnieszka i Artur Wojciechowie


akm

T G+ F

Zobacz także

SKKT „DIABLAK” wśród najlepszych
SKKT „DIABLAK” wśród najlepszych
„Babia Góra z SKKT DIABLAK”
„Babia Góra z SKKT DIABLAK”
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18