Sondaż przedwyborczy - Internauci infopresu wybrali burmistrza

10.11.2006, 16:28

Pszczyna

Zakończyliśmy głosowanie w sondażu przedwyborczym.


Zapytaliśmy Internautów na kogo zagłosują na burmistrza Pszczyny w zbliżających się wyborach samorządowych. Kandydatów jest czterech, ale biorąc pod uwagę głosowanie internetowe, faworyt jest tylko jeden. Najwięcej, bo aż 63% głosów otrzymał Krystian Szostak. Gdyby takim wynikiem zakończyły się niedzielne wybory zostałby on burmistrzem już po pierwszej turze. To jednak tylko internetowe głosowanie. A jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się już za kilka dni. Uprawnionych do głosowania w gminie Pszczyna jest 39 tys. 672 mieszkańców.Ile głosów otrzymali poszczególni kandydaci w naszym sondażu?
Krystian Szostak 63% (649 oddanych głosów)
Henryk Studzieński 18% (190 głosów)
Waldemar Januszewski 13% (132 głosy)
Henryk Krzyżowski 6% (67 głosów)


Jednocześnie przypominamy, że dzisiaj o północy rozpoczyna się cisza wyborcza. Potrwa ona do godziny 20.00 w niedzielę, kiedy to zostaną zamkniete lokale wyborcze.

Cisza wyborcza obowiązuje zarówno kandydatów startujących w wyborach, wystawiające ich komitety, jak i media. W jej trakcie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, ani publikować sondaży.

Wszystkie plakaty wyborcze, billboardy, transparenty wywieszone przed rozpoczęciem ciszy wyborczej mogą pozostać i ich obecność nie jest naruszeniem ciszy wyborczej. Nie można tylko wywieszać nowych.

Zgodnie z ordynacją wyborczą, ten kto podczas ciszy wyborczej organizuje pochody lub manifestacje, wygłasza przemówienia, rozdaje ulotki lub w jakikolwiek inny sposób prowadzi agitację wyborczą na rzecz kandydatów na radnych, jak i wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, podlega karze grzywny.

Natomiast za publikowanie w tym czasie wyników przedwyborczych badań opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych lub przewidywanych wyników wyborów oraz za ogłaszanie wyników sondaży przeprowadzanych w dniu głosowania grozi kara grzywny od 500 tys. do 1 mln zł. Jeśli ktoś zauważy, że cisza wyborcza została naruszona powinien zawiadomić policję.

pin

T G+ F

Zobacz także

Internauci wybrali siłownię
Internauci wybrali siłownię
Uczniowie liceum wybrali burmistrza - zobacz wyniki prawyborów w
Uczniowie liceum wybrali burmistrza - zobacz wyniki prawyborów w "Chrobrym"
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18