(fot. archiwum)

Remont wiaduktu na ul. Nowopszczyńskiej w Żorach. Są utrudnienia

09.12.2019, 11:12

Podczas trwania prac związanych z betonowaniem, tj. od 9 do 13 grudnia br. możliwość wjazdu pojazdów o szerokości powyżej 2,3 m na odcinek ul. Nowopszczyńskiej od Ronda Pszczyńskiego do ul. Wyzwolenia będzie fizycznie ograniczona przez betonowe zapory

Autobusy linii 308A, 308B, 308C na terenie Suszca będą kursowały bez zmian, aż do przystanku „Nowoposzczyńska-Szkoła”. Dalej objazd będzie poprowadzony ulicami Nowopszczyńską, Wyzwolenia i Pszczyńską do przystanku zastępczego „Pszczyńska-Tymczasowa”. Tutaj pasażerowie będą musieli się przesiąść – przejść przez przejazd kolejowy do przystanku zastępczego „Polska-Tymczasowy”, gdzie będzie na nich czekać autobus linii lokalnej 07, który dowiezie ich do przystanków docelowych. Zamiast przystanku „Dworcowa” obsłużony zostanie przystanek „Pszczyńska-Dworcowa” zlokalizowany 150 m dalej. W kursach wyjazdowych z Centrum Przesiadkowego w Żorach obowiązywać będzie ta sama zasada.

Godziny kursowania linii 308 nie uległy zmianie, natomiast zostały dopasowane do niej kursy linii lokalnej 07, ażeby pasażerowie nie musieli zbyt długo oczekiwać na przesiadkę. Warto więc zapoznać się z rozkładem jazdy „siódemki”.

W momencie pogorszenia warunków atmosferycznych termin zamknięcia wiaduktu może ulec zmianie, o czym MZK będzie ewentualnie informować pasażerów na stronie internetowej MZK, portalu społecznościowym Facebook, a także za pośrednictwem systemu komunikacji SMS Serwis. Aby otrzymywać bezpłatne sms-y o ważnych zmianach w komunikacji wystarczy podać numer swojego telefonu na stronie www.mzkjastrzebie.com .

Po zakończeniu prac związanych z betonowaniem ponownie uruchomiony zostanie na wiadukcie ruch wahadłowy dla samochodów osobowych i autobusów, natomiast przez kolejne trzy tygodnie nadal obowiązywał będzie zakaz przejazdu przez wiadukt dla samochodów ciężarowych, korzystających dotychczas z indywidualnych zezwoleń na objazdy lokalne i możliwość przejazdu wiaduktem w porze nocnej.

(źródło: UG Suszec)

KK

T G+ F

Zobacz także

Wyburzanie płyty wiaduktu w Suszcu
Wyburzanie płyty wiaduktu w Suszcu
Remontują wiadukt w Kobiórze. Będą utrudnienia
Remontują wiadukt w Kobiórze. Będą utrudnienia
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18