Pszczyńskie Obchody Roku Herberta!

Pszczyna27.10.2018, 17:00

Sejm RP ogłosił Rok 2018 rokiem Zbigniewa Herberta. Dlatego właśnie Stowarzyszenie „take tam…” im. Artystów Międzywojnia, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury przybliżą twórczość tego wielkiego poety.

Programy obchodów rozłożony został na tydzień, między 22 a 27 października. W tych dniach odbędą się: turniej debat (których podstawą będą przemyślenia wyciągnięte z poezji Herberta), Konkurs Żywego Słowa (aktorska interpretacja wierszy lub recytacja dla młodzieży), Konkurs Pięknego Czytania tekstów Herberta dla dzieci i młodzieży, spektakle wyjazdowe oraz zamknięte spotkania w PCKu-lu oparte na teatrzyku kamishibai, stworzonym specjalnie na potrzeby wydarzenia (dzieci odbierać będą poezję Herberta przez film, teatr, słowo i obraz), spektakl teatralny „Herbert. Curriculum Vitae”, który pokaże, jak w codziennym cyrku i gonitwie znajdujemy poezję Herberta i jak bardzo aktualna jest dla współczesnego człowieka.

Na zakończenie tygodnia, w sobotę, odbędzie się finał obchodów, w ramach którego zaplanowano koncert piosenek opartych na tekstach Herberta, premierę filmu „Drugi pokój” w reż. Macieja Bajkowskiego z aktorskim udziałem Niny Kołder i Adriana Szmajducha. Podczas imprezy rozdane zostaną także nagrody w organizowanych konkursach.

Patronat nad imprezą objęli starosta pszczyński oraz burmistrz Pszczyny.

jack

T G+ F

Zobacz także

Iść w stronę słońca... Powraca
Iść w stronę słońca... Powraca "Poezja i muzyka pod 13" w Pszczyńskim Centrum Kultury
V Pszczyńska Jesień Poetycka
V Pszczyńska Jesień Poetycka
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18