fot. UM Pszczyna

Powstał muzyczny kalendarz dla Domu Kulejących Aniołów

Pszczyna08.12.2018, 10:00

Każdego dnia adwentu na kanale youtube „Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości" pojawia się nowa piosenka z teledyskiem. Muzyczny Kalendarz Adwentowy realizowany jest charytatywnie na rzecz Domu „Kulejących Aniołów”.

Jest to pierwszy w Polsce Muzyczny Kalendarz Adwentowy realizowany pod nazwą „ Kiedyś to były Święta”. Wszystkie 24 piosenki zostały wydane na płycie, wśród gości znaleźli się m.in. Quebonafide i Zuza Jabłońska, finalistka "The Voice Kids".

Dwie piosenki zostały nagrane z uczniami Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Młodzi muzycy z sekcji gitarowej przygotowanej przez panie Jolantę Janicką i Sylwię Witułę oraz sekcji fletu przygotowanej przez panią Małgorzatę Kuś-Pytlik, wzięli udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu.

- Byłem normalnym chłopakiem grającym w piłkę i gry komputerowe, ale tym czymś, co mnie wyróżniało, była gra na instrumencie. Byłem uczniem szkoły muzycznej i miałem mega zajawkę na akordeon. To był mój magiczny świat. Grajkowie Przyszłości to projekt dalekosiężny, rozwojowy i futurologiczny, który będzie miał swoją kontynuację, bo widzę, jak ciepło jest przyjmowany przez dzieciaki, ich rodziców, nauczycieli i kolegów z branży. Czeka na nas kilkaset szkół muzycznych w całym kraju i setki tysięcy zdolnych dzieci, których talent warto i należy zaprezentować szerszemu gronu - opowiada Czesław Mozil.

Projekt jest społeczną akcją edukacyjno-kulturową mającą na celu zachęcenie dzieci do nauki śpiewu i gry na instrumentach, popularyzowanie edukacji muzycznej oraz stanowiącą symboliczny wyraz uznania dla nauczycieli muzyki oraz rodziców wspierających dzieci w realizacji muzycznych pasji.

Muzyczny Kalendarz Adwentowy realizowany jest przy współpracy Ogniska Muzycznego w Pszczynie, Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Piosenki składające się na Muzyczny Kalendarz Adwentowy można znaleźć na kanale youtube Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości.

(Źródło: UM Pszczyna)

Reklama

Reklama

man

T G+ F

Zobacz także

II Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów za nami. Krystyna Fuławka ze srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego  [ZDJĘCIA]
II Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów za nami. Krystyna Fuławka ze srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego [ZDJĘCIA]
Uczniowie nagrali piosenki świąteczne z Czesławem Mozilem
Uczniowie nagrali piosenki świąteczne z Czesławem Mozilem
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20