(fot. powiat)

Powiat pszczyński wypożycza rowery trójkołowe i sprzęt rehabilitacyjny

Powiat11.08.2020, 21:32

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie działa wypożyczalnia rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego. Urządzenia udostępniane są bezpłatnie osobom z niepełnosprawnościami oraz seniorom. Od maja trójkołowe rowery można także wypożyczyć na jeden dzień w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie.

Rowery rehabilitacyjne cieszą się duża popularnością wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego. W ciągu sześciu miesięcy ubiegłego roku zostały wypożyczone kilkadziesiąt razy. Dostępne są w trzech rozmiarach - dużym, średnim oraz dziecięciem. Rowery są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Są stabilne, wygodne, posiadają zamontowany koszyk, w którym można przewozić zakupy. I niemal ciągle jest lista oczekujących na ich wypożyczenie. Osoby z niepełnosprawnością oraz seniorzy mogą wypożyczyć pojazd na dwa tygodnie. I wpisać się na listę oczekujących na kolejne wypożyczenie.

Od kilku tygodni wypożyczalnia działa także przy Centrum Przesiadkowym w Pszczynie. Tutaj można wypożyczyć rower na kilka godzin lub na cały dzień. Ważne, aby zwrócić go tego samego dnia, najpóźniej 30 minut przed zamknięciem budynku.

- Z wypożyczalni rowerów przy Powiatowym Centrum Przesiadkowym skorzystać mogą nie tylko mieszkańcy, ale także goście odwiedzający nasz powiat. Z kolei w wypożyczalni w starostwie udostępniamy rowery z myślą o osobach niepełnosprawnych z terenu powiatu, a także starszych mieszkańcach, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z tradycyjnego jednośladu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Od maja ubiegłego roku przy pszczyńskim starostwie działa także wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, w ramach której udostępniane są wózki inwalidzkie, balkoniki oraz kule. To propozycja przygotowana zwłaszcza z myślą o mieszkańcach, którzy po operacji przez kilka tygodni mają problemy z poruszaniem się. Nie muszą kupować sprzętu, mogą bezpłatnie wypożyczyć go w starostwie.

Aby wypożyczyć rower lub sprzęt w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, wystarczy wcześniej umówić się telefonicznie, dzwoniąc pod nr 32 449 23 98. Kiedy chcemy wypożyczyć rower na kilka godzin, wystarczy zgłosić się do pracownika Centrum Przesiadkowego (ul. Sokoła 10).

Powiat pszczyński pozyskał rowery i sprzęt rehabilitacyjny od fundacji EcoTextil oraz Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Ważna informacja nt. wznowienia działalności PZON w Rybniku
Ważna informacja nt. wznowienia działalności PZON w Rybniku
PZON: Wnioski należy składać za pośrednictwem poczty lub skrzynki podawczej
PZON: Wnioski należy składać za pośrednictwem poczty lub skrzynki podawczej
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18