Ponad 300 tys. zł wsparcia

04.09.2014, 10:59

Pszczyna, powiat

Siedem szkół i placówek oświatowych z powiatu pszczyńskiego otrzymało nowoczesne materiały dydaktyczne. Doposażenie odbyło się w ramach projektu systemowego „Mam zawód - mam pracę w regionie”. Jego wartość to 307 287,77 zł.


W projekcie systemowym „Mam zawód - mam pracę w regionie” brało udział siedem szkół i placówek oświatowych z powiatu pszczyńskiego.
Były to:
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli,
- Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli,
- Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie,
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie,
- Technikum nr 3 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie,
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie,
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 4 Specjalna w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie.

W ramach projektu szkoły i placówki otrzymały nowoczesne materiały dydaktyczne o wartości 70 800,86 zł. Szkoły pozyskały m.in. specjalistyczną literaturę, sprzęty dla fryzjerek, kucharzy i mechaników samochodowych czy oprogramowanie komputerowe.

Dodatkowo doposażono sześć pracowni praktycznej nauki zawodu w szkołach kształcących w kierunkach zbieżnych z obszarami specjalizacji technologicznych, które określone są w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego. Koszt tego zadania to 236 486,91 zł.

W ramach tego zadania Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie zyskał sprzęty do pracowni: rysunku technicznego dla zawodu „technik pojazdów samochodowych” oraz budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych. W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie doposażono pracownię komputerową dla zawodu „technik informatyk” i pracownie dla zawodów „technik architektury krajobrazu” i „technik logistyk”. W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli zakupiono sprzęty do pracowni mechatronicznej.

- Dzięki temu doposażeniu zyskały nie tylko szkoły w naszym powiecie, które otrzymały nowoczesne sprzęty i uatrakcyjniły swoją ofertę edukacyjną. Najważniejsze, że młodzież ma teraz do dyspozycji doskonale wyposażone pracownie specjalistyczne i profesjonalne pomoce dydaktyczne - mówi koordynator projektu „Mam zawód - mam pracę w regionie” w powiecie pszczyńskim Arkadiusz Gardiasz. (źródło: powiat.pszczyna.pl)

ram

T G+ F

Zobacz także

Ponad 300 interwencji w powiecie
Ponad 300 interwencji w powiecie
Ponad 300 mln do rozdysponowania
Ponad 300 mln do rozdysponowania
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18