(fot. KPP)

Podsumowanie kampanii „ Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”

Powiat01.09.2020, 15:52

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „ Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” pszczyński profilaktyk mł.asp. Szymon Czysz przez okres wakacyjny spotykał się z dziećmi i młodzieżą przebywającą na koloniach i półkoloniach organizowanymi na terenie powiatu. Przypominał o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu, szczególnie nad wodą.

W ramach kampanii pszczyńscy policjanci odwiedzili m.in

- Ośrodek Sportów Wodnych w Łące
- Kwaterę Myśliwską na Osowcu
- Stanicę Harcerską w Wiśle Wielkiej
- Zespół Szkół  nr 1 w Pszczynie
- Szkołę Podstawową nr 6 w Pszczynie
- Cetir w Goczałkowicach Zdroju
- OSP Góra
- OSP Warszowice
 
Mundurowi mówili o tym, jakich zabaw w wodzie należy unikać, aby być bezpiecznym i nie stwarzać zagrożenia dla innych osób. Apelowali o korzystanie ze strzeżonych kąpielisk oraz o nie wskakiwanie do wody, szczególnie w miejscach niestrzeżonych i nieznanych. Podkreślili, jak ważne jest stosowanie się do zaleceń ratowników wodnych, jak i zapoznanie się i przestrzeganie regulaminu kąpieliska. Przypomnieli też najważniejsze oznaczenia, jakie można spotkać na terenach kąpielisk. Dzieci doskonale wiedziały co oznacza flaga czerwona, a jaki inny kolor pozwala na bezpieczne wejście do wody. Wskazały, gdzie są oznaczenia głębokości zbiornika, a także jakie inne symbole można spotkać przy akwenach. Młodzi słuchacze wykazali się dużą znajomością zasad bezpiecznej kąpieli, mówiąc choćby o odpowiednim przygotowaniu sprzętu, z którego mogą skorzystać w wodzie.

W czasie spotkania nie zabrakło też informacji o przejawach demoralizacji, czynach karalnych i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Była to okazja do omówienia zagrożeń jakie niesie za sobą zażywanie alkoholu,narkotyków czy dopalaczy.

Często w spotkaniach brali udział reprezentanci innych służb tj. strażacy czy ratownicy medyczni. Na zakończenie cyklu prelekcji, uczestnicy, którzy wykazywali się największą wiedzą zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Każdy uczestnik otrzymał także ulotkę zawierającą najważniejsze informacje odnośnie bezpieczeństwa.

(źródło: KPP w Pszczynie)

KK

T G+ F

Zobacz także

"Misie i dzieci toną po cichu"
Kolejna odsłona akcji
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18