PKNiS weźmie udział w 21. edycji Drum Fest

23.09.2012, 13:24

Pszczyna

Już 27 września Śląsk, zarówno Górny, jak i Dolny zostanie opanowany przez światowych muzyków. To właśnie wtedy rozpocznie się i potrwa aż do 21 października Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Drum Fest. W tym roku przypada jego XXI edycja.


Głównymi punktami wydarzenia będą koncerty oraz warsztaty prowadzone przez wirtuozów wchodzących w skład kultowych bandów, takich jak Deep Purple, Black Sabbath, Dream Theater czy Whitesnake. Członkowie ostatniego z nich zagrają tym razem pod szyldem Steamroller.

Program obejmuje występy w Katowicach, Gliwicach, Opolu, Wrocławiu, Chorzowie, Niemodlinie oraz Nysie. W większości tych miast odbędą się recitale perkusyjne w wykonaniu znanych muzyków. Koncerty dadzą m.in. bracia Appice, trio Virgila Donatiego czy Super Group, w składzie którego zagrają członkowie Dream Theater oraz Planet X. Nie zabraknie czegoś dla zwolenników muzyki klasycznej. W tym obszarze popisze się Filharmonia Opolska, w której wystąpią najwięksi twórcy marimby. Pojawi się także muzyka jazzowa oraz rytmy afrykańskie i kubańskie.

Udział w tym międzynarodowym projekcie weźmie także Pszczyński Klub Nauki i Sztuki. Szefostwo Klubu w osobie Mirka Kozika pojawi się 29 września w gliwickim Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, gdzie koncert zagra wspomniany wcześniej Steamroller. Warto nadmienić, że jednym z członków grupy jest Doug Aldrich, gitarzysta hardrockowy, który ma za sobą współpracę m.in. z legendarnym Dio oraz współtworzy Whitesnake. Dla fanów tego gatunku muzyki nie powinny być tajemnica także dwa pozostałe nazwiska – Brian Tichy oraz Michael Devin. Oprócz tego Klub będzie uczestniczył w wyjątkowych warsztatach perkusyjnych, które odbędą się kolejnego dnia w Opolu. Poprowadzi je sam Ian Paice, członek Deep Purple.

Więcej informacji zainteresowani odnajdą na www.miedzynarodowyfestiwalperkusyjny.pl

Pszczyński Klub Nauki i Sztuki

jack

T G+ F

Zobacz także

Samorząd weźmie Promnice
Samorząd weźmie Promnice
Be Free 2: Drum&Bass w Bednarskiej
Be Free 2: Drum&Bass w Bednarskiej
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18