Pawłowice: Remonty w szkołach i przedszkolach

22.07.2009, 11:48

Pawłowice

Wakacje to czas remontów w placówkach oświatowych. We wrześniu przedszkolaki i uczniowie wrócą do odświeżonych budynków i pomieszczeń.


Do 10 sierpnia powinny zakończyć się prace związane z remontem elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach. Wtedy po odpadającym tynku nie powinno być już śladu. Zadanie kosztuje ponad 53 tys. zł.
Jeszcze w tym miesiącu powinna zostać wyłoniona w przetargu firma, która odnowi elewację Szkoły Podstawowej w Warszowicach wraz z wymianą obróbek blacharskich na dachu. To zadanie też musi zostać zakończone w wakacje. Gmina planuje też wybudować łącznik komunikacyjny pomiędzy budynkiem szkoły i sali gimnastycznej. Na parterze zostanie ulokowana biblioteka, natomiast na piętrze – pracownia komputerowa. - Został ogłoszony przetarg na to zadanie. Będzie ono zrealizowane w terminie późniejszym – mówi Julian Wiśniewski, dyrektor Gminnego Zakładu Komunalnego w Pawłowicach.

Dobiegają końca prace związane z adaptacją mieszkania na dodatkową salę w przedszkolu w Warszowicach. Pozwoli to na stworzenie dodatkowego, 24-osobowego oddziału.

Odnowione zostaną też schody przy budynku przedszkola na 1 w Pawłowicach. To zadanie realizuje KWK Pniówek w ramach naprawy szkód górniczych. Roboty zaczną się w lipcu. Zmieni się konstrukcja schodów – klejone płytki zastąpi kostka.

Gminny Zakład Komunalny we własnym zakresie zajmuje się też odmalowaniem pomieszczeń w szkołach i przedszkolach.

Gmina przymierza się do przebudowy pielgrzymowickiego przedszkola, w którym powstanie dodatkowy, czwarty oddział. Szacunkowy koszt zadania to ok. 2 mln zł. Prace mają zakończy się w sierpniu przyszłego roku, nie mogą jednak kolidować z normalnym funkcjonowaniem placówki.

ram

T G+ F

Zobacz także

Pszczyna: milion na remonty w szkołach
Pszczyna: milion na remonty w szkołach
Remonty w szkołach
Remonty w szkołach
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18