(fot. powiat)

Od 1 lipca wraca bezpośrednia obsługa klientów w starostwie

Powiat29.06.2020, 17:22

Od środy, 1 lipca w Starostwie Powiatowym w Pszczynie zostanie przywrócona bezpośrednia obsługa klientów. Mieszkańcy mogą rezerwować wizyty w urzędzie w systemie e-kolejka (wydziały komunikacji, geodezji oraz paszporty) lub telefonicznie (pozostałe wydziały). Praca Wydziału Komunikacji i Transportu przez trzy dni w tygodniu zostanie wydłużona do godz. 18.00.

Klienci obsługiwani będą z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Załatwienie sprawy w wydziałach: komunikacji i transportu; geodezji, kartografii i gospodarki nieruchomościami oraz Terenowym Punkcie Paszportowym możliwe będzie po wcześniejszym zarezerwowaniu wizyty w internetowym systemie rezerwacji kolejki. Rezerwacji można dokonywać najpóźniej na dzień przed planowanym terminem wizyty (jeżeli terminy są dostępne).

Sprawy w pozostałych wydziałach starostwa załatwiane będą po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty, w specjalnym pomieszczeniu, w którym pracownicy starostwa spotkają się z mieszkańcami przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

- Dla usprawnienia załatwiania spraw wprowadziliśmy system bezgotówkowy - przy stanowiskach w czterech wydziałach znajdują się terminale płatnicze, a płatność kartą i telefonem jest jedyną możliwą formą realizowania płatności na terenie urzędu. Dzięki temu klienci nie będą gromadzić się w kolejce na korytarzu do punktu kasowego. To ważne ze względów epidemiologicznych. Wprowadzenie terminali jest także odpowiedzią na oczekiwania naszych mieszkańców - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński. W sytuacji, gdy ktoś nie chce lub nie może posługiwać się kartą, powinien przed przyjściem do urzędu wykonać przelew (np. w banku lub na poczcie) i dostarczyć stosowne potwierdzenie.

By usprawnić obsługę klientów Wydziału Komunikacji i Transportu, praca wydziału w zakresie rejestracji pojazdów oraz odbioru dowodów rejestracyjnych od wtorku do czwartku zostanie wydłużona do godz. 18.00. Wydłużenie pracy ma charakter tymczasowy.

Osoby, które nie zarezerwują wizyty, a mimo to postanowią przyjść do urzędu, będą mogły, tak jak w ostatnich tygodniach, zostawić wnioski i dokumenty w skrzynkach podawczych w budynku. Kiedy ich sprawa zostanie zrealizowana, pracownicy starostwa skontaktują się w celu umówienia odbioru dokumentów.

Jak załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym w Pszczynie?

Wchodząc do budynku, należy zdezynfekować ręce płynem odkażającym oraz zasłonić usta i nos maseczką, przyłbicą lub elementem odzieży.

Obsługa klienta odbywa się wyłącznie w holu głównym starostwa.

Prosimy o korzystanie z wyznaczonych miejsc stojących oraz siedzących, co pozwoli na zachowanie bezpiecznej odległości.

Wydział Komunikacji i Transportu oraz Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami
Wizyta w urzędzie w celu załatwienia spraw w tych wydziałach możliwa wyłącznie po dokonaniu rezerwacji terminu za pomocą e-kolejki: kolejka.powiat.pszczyna.pl/
Rezerwacja może być dokonana:
a) najwcześniej na 2 tygodnie przed planowanym terminem wizyty,
b) najpóźniej na dzień przed planowanym terminem wizyty.
c) termin wizyty musi zostać potwierdzony, do 1 godz. od zarezerwowania poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Sprawy w pozostałych wydziałach starostwa można załatwiać po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty - wykaz numerów telefonów do wydziałów

Osoby, które nie dokonały rezerwacji wizyty w urzędzie, mogą nadal umieszczać wnioski w skrzynkach podawczych, które znajdują się przy wejściu do budynku.

Terenowy Punkt Paszportowy Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, zlokalizowany w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, tel. 32 449 23 34, 32 449 23 75
Składanie wniosków o paszport lub odbiór dokumentów możliwe wyłącznie po dokonaniu elektronicznej rezerwacji wizyty w systemie e-kolejka na stronie: kolejka.powiat.pszczyna.pl/
W najbliższym czasie, do momentu uruchomienia terminali płatniczych, przed złożeniem wniosku o wydanie paszportu należy uiścić przelewem opłatę za wydanie dokumentu oraz dostarczyć potwierdzenie przelewu na numer rachunku:
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
NBP O/O Katowice
67 1010 1212 0053 4022 3100 0000
Opłaty za wydanie paszportu:
- osoby powyżej 18. roku życia
- 140 zł
- lub 70 zł (50% ulga przysługuje m.in. uczniom, studentom, emerytom, rencistom, kombatantom, osobom niepełnosprawnym, rodzicom i małżonkom rodziców - członkom rodzin wielodzietnych w rozumieniu ustawy o Karcie Dużej Rodziny - posiadającym Kartę Dużej Rodziny)
- lub 35 zł (75% ulga w opłacie paszportowej przysługuje dzieciom - członkom rodzin wielodzietnych w rozumieniu ustawy o Karcie Dużej Rodziny - posiadającym Kartę Dużej Rodziny)
- osoby powyżej 70 lat - 0 zł
W przypadku zawinionej utraty ważnego paszportu opłatę za wydanie nowego paszportu podwyższa się o 200%.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Zarezerwuj wizytę przed przyjściem do urzędu
Zarezerwuj wizytę przed przyjściem do urzędu
Koniec z kolejką do kasy w Starostwie Powiatowym
Koniec z kolejką do kasy w Starostwie Powiatowym
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
12 wzruszających historii pszczyńskich Sybiraków spisanych w książce
12 wzruszających historii pszczyńskich Sybiraków spisanych w książce
W czwartek i piątek utrudnienia na ul. Bielskiej w Pszczynie
W czwartek i piątek utrudnienia na ul. Bielskiej w Pszczynie
Pszczyna pozyskała 4 mln zł na fotowoltaikę
Pszczyna pozyskała 4 mln zł na fotowoltaikę

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18