Jeszcze niespełna dwa tygodnie temu można było mówić o prawdziwej zimie. Teraz śniegu jest coraz mniej

Nowy przetarg, bo kończą się pieniądze na odśnieżanie

Pszczyna20.02.2015, 11:02

Urząd Miejski ogłosił przetarg na zimowe utrzymanie dróg, bo z poprzedniego zostało tylko ok. 100 tys. zł

Nowy przetarg na zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Pszczyna w sezonie 2014/2015 został ogłoszony wczoraj. Pytamy Katarzynę Huptys, naczelniczkę Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie, dlaczego urząd ogłasza przetarg na odśnieżanie, skoro jest końcówka lutego i kalendarzowa zima powoli się kończy. - Z poprzedniego przetargu zostało nam niewiele, bo ok. 100 tys. zł, a statystycznie zima może trwać do 15 kwietnia – mówi.

Wartość poprzedniego wynosiła 450 tys. zł brutto, wydano już ok. 350 tys. zł. - Zdecydowaliśmy się na nowy przetarg na wszelki wypadek – przyznaje. Ratusz płaci wykonawcy wyłącznie za wykonaną pracę. Ile to będzie? Wszystko zależy od pogody.

Termin realizacji zamówienia rozpocznie się od podpisania umowy i potrwa do 15 kwietnia. Wymagania względem wykonawcy to dysponowanie min. 18 pługami, trzema piaskarkami, dwoma ładowarkami oraz dwoma samochodami do wywozu śniegu.

Pierwszy przetarg na zimowe utrzymanie dróg w tym sezonie wygrała firma Drogród z Ćwiklic.

pako

T G+ F

Zobacz także

Kto odśnieża drogi powiatowe?
Kto odśnieża drogi powiatowe?
Wybrano firmę, która odśnieży pszczyńskie drogi
Wybrano firmę, która odśnieży pszczyńskie drogi
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

kierowca 2015-02-22 godz. 22:15
to ciekwe gdzie ta kasa poszła dojezdzam trasą strumień pszczyna i zawsze jak sypało śniegiem mogłam stwierdzić że zima zaskoczyła drogowców
normalny 2015-02-20 godz. 14:21
u mnie jest chodnik za który odpowiada miasto, tylko raz tej zimy widziałem traktorek jadący nim z podniesionym lemieszem by nic nie odgarnąć, pora odśnieżania też była ciekawa 2:10 w nocy, by nikt nie widział odśnieżających (przez całą zimę miałem przyjemność obserwować w nocy ten odcinek chodnika i jestem pewny, że był to pojedynczy rajd)
gosc 2015-02-20 godz. 12:54
Drodzy Państwo - to jakaś parodia, jak z Barei. Jak jest zima, to zimno być musi. Jeśli śnieg mamy dopiero od połowy stycznia, i jest połowa lutego, a kasa na odśnieżanie się kończy, to co by było, gdyby w tym roku była normalna zima?
treść:
autor:

SQL: 18