(fot. UM)

Nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła

Pszczyna08.06.2020, 14:16

W poniedziałek, 15 czerwca rozpocznie się nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła. To trzeci etap Programu Ograniczania Niskiej Emisji.

W związku z tym w połowie maja Gmina Pszczyna wystąpiła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach o pożyczkę w wysokości 2 509 200 zł, co pozwoli na realizację 273 inwestycji.  

Wnioski będzie można składać elektronicznie bądź w Punkcie Obsługi Klienta. Ze względu na panującą epidemię zwracamy się z prośbą o to, aby korzystać z formularza on-line.  

- Uruchomiliśmy trzeci etap, który pozwoli na wymianę kolejnych starych kotłów. Czekamy na środki z WFOŚ-u. Nie chcieliśmy jednak opóźniać realizacji programu dlatego wnioski mieszkańców przyjmujemy przed decyzją o dofinansowaniu, które powinniśmy otrzymać. Dzięki temu fizycznie będzie można wymieniać piece latem i jesienią, a nie w środku zimy - informuje burmistrz Dariusz Skrobol, który przypomina również, o tym, że na realizację dwóch etapów wymiany źródeł ciepła przeznaczono ponad 16 mln zł, a niebawem rozpocznie się realizacja rządowego programu Stop Smog, który pozwoli zrealizować inwestycje na poziomie kolejnych 15 mln zł.

Na podstawie par. 20 ust. 1 Regulaminu udzielania dotacji na zadania ujęte w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Pszczyna na lata 2020-2021 realizowane w budynkach mieszkalnych Burmistrz Pszczyny ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie zadań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w gminie Pszczyna w terminie od 15.06.2020 do 6.07.2020 roku.

Dofinansowanie będzie można pozyskać na:

- Wymianę starego źródła ciepła na paliwa stałe (węgiel, drewno) w budynku jednorodzinnym na: kocioł gazowy, kocioł opalany biomasą spełniający wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN-EN303-5:2012 oraz wymagania ekoprojektu, kocioł elektryczny, inne ogrzewanie elektryczne, pompę ciepła, kocioł olejowy.

- Termomodernizację budynku: docieplenie ścian, docieplenie dachu/stropodachu, wymianę okien i drzwi.

- Modernizację źródła ciepła w lokalu mieszkalnym w budynku wielorodzinnym wraz z budową sieci c.o.

Wniosek będzie można złożyć:

- Elektronicznie, za pomocą formularza online znajdującego się pod adresem: niskaemisja.pl/wniosek/pszczyna Formularz będzie dostępny od 15.06.2020 od godziny 10.00 do 6.07.2020 roku do godziny 23.59.

- Papierowo, w Punkcie Obsługi Klienta (ul. Kopernika 3 boks nr 13), w godzinach otwarcia zgodnie z harmonogramem funkcjonowania POK.

W związku z rozprzestrzenianiem się na terenie kraju koronawirusa SARS-CoV-2, Operator zwraca się z prośbą, aby wnioski składne były za pomocą formularza internetowego. Wnioski w formie papierowej  w Punkcie Obsługi prosimy składać wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.

Obsługa mieszkańców będzie się odbywała w formie:

- telefonicznej - pod numerami telefonów: 721 747 447 oraz 693 551 490;

- mailowej: pszczyna@atsys.pl.

Składanie wniosków w formie papierowej odbywać się będzie z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa. Podczas składania wniosku i oczekiwania na jego złożenie obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych i zastosowania dwumetrowego dystansu. Każdy mieszkaniec jest zobowiązany do dezynfekcji rąk. Dozowniki z płynami do dezynfekcji znajdują się przy wejściach do Punktu Obsługi Klienta.

Wnioski papierowe rejestrowane będą z zachowaniem należytej ostrożności, tzn. rejestrowane będą i weryfikowane po maksymalnie 3-dniowej kwarantannie. Operator zachowa osobną numerację dla wniosków składanych papierowo i wniosków składanych elektronicznie.

SPOSÓB ZŁOŻENIA WNIOSKÓW

Wnioski składane elektronicznie powinny zostać potwierdzone złożeniem wersji papierowej za pomocą operatora pocztowego. Po złożeniu wniosku w wersji elektronicznej każdy mieszkaniec otrzyma powiadomienie na podany adres e-mail, ze wskazaniem adresu do wysyłki wersji papierowej wniosku. W powiadomieniu będzie znajdować się lista załączników jakie należy dołączyć do wersji papierowej wniosku.

Na wysłanie dokumentów Mieszkaniec ma 7 dni kalendarzowych od złożenia wniosku, liczy się data nadania (stempla pocztowego). W przypadku złożenia dokumentów w Punkcie Obsługi dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie opatrzonej opisem Nabór PONE Pszczyna ETAP III - Numer wniosku.

Link do wniosku w wersji online:
www.niskaemisja.pl/wniosek/pszczyna

FORMULARZ BĘDZIE DOSTĘPNY OD 10.00 OD DNIA 15.06.2020 ROKU

Wnioski składane papierowo należy złożyć w zamkniętej kopercie opatrzonej opisem Nabór PONE Pszczyna ETAP III. Wniosek powinien zawierać wszystkie wymagane załączniki do wniosku.

Link do wniosku w wersji pdf do złożenia w wersji papierowej:

www.niskaemisja.pl/wniosekpdf/pszczyna 

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Dofinansowania do wymiany pieców węglowych w gminie Pawłowice
Dofinansowania do wymiany pieców węglowych w gminie Pawłowice
Wymień stary piec węglowy. Deklaracje przyjmowane są do końca listopada
Wymień stary piec węglowy. Deklaracje przyjmowane są do końca listopada
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
12 wzruszających historii pszczyńskich Sybiraków spisanych w książce
12 wzruszających historii pszczyńskich Sybiraków spisanych w książce
W czwartek i piątek utrudnienia na ul. Bielskiej w Pszczynie
W czwartek i piątek utrudnienia na ul. Bielskiej w Pszczynie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18