Królowa Beskidów z UKST „Diablak”

17.09.2012, 10:33

Powiat

16 września br. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Diablak”. Tym razem udaliśmy się w Beskid Żywiecki z zamiarem zrealizowania następującej trasy: Zawoja Markowa – Markowe Szczawiny – Babia Góra (1725 m n.p.m.) – Szkolnikowe Rozstaje – Przełęcz Lipnicka (1012 m n.p.m.).


Trasa wycieczki dobrana została pod predyspozycje i oczekiwania grupy. Liczyła tylko 14 km, ale przy przewyższeniu przekraczającym 1000 m i przysporzyła uczestnikom bardzo wielu wrażeń. Grupa okazała się sprawna i na tyle dobrze przygotowana, że na szczyt bez większych trudności weszła Percią Akademików, czyli najtrudniejszym technicznie szlakiem w Beskidach zabezpieczonym łańcuchami i klamrami – oczywiście wszystko odbyło się przy zachowaniu należytej ostrożności, dbając o bezpieczeństwo uczestników.
W trakcie wycieczki wszyscy mieli możliwość poznania flory występującej w utworzonym w 1954 r. Babiogórskim Parku Narodowym, a także formami jej ochrony. Uczestnicy zapoznali się ze składem gatunkowym poszczególnych pięter roślinnych, a także budową geologiczną terenu. Jak zwykle wszystkim dopisał bardzo dobry humor i zadowolenie z mile i aktywnie spędzonego wolnego czasu. Mimo braku jakichkolwiek widoków z Diablaka wszyscy zadowoleni wrócili do Pszczyny.

Warto pamiętać, że UKST „Diablak” realizuje cele w ramach działalności prowadzonej przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie i współpracuje z PTTK Oddziałem Ziemi Pszczyńskiej.

Korzystając z okazji zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w XIV Pieszym Rajdzie Górskim Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego, który odbędzie się 6 października, organizowanym przez PTTK Oddział Ziemi Pszczyńskiej. Szczegóły znajdują się na stronie PTTK oraz Klubu.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w planowanej na 21 października wycieczce, która będzie organizowana przez UKST „Diablak”, a także do udziału w konkursie dziennikarsko-fotograficznym, którego szczegóły znajdują się już na stronie Kluba. Na laureatów czekają, dzięki licznym sponsorom, interesujące nagrody.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

UKST „Diablak”

jack

T G+ F

Zobacz także

UKST „Diablak” wyróżniony
UKST „Diablak” wyróżniony
Królowa Beskidów z UKST „Diablak”
Królowa Beskidów z UKST „Diablak”
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18