Koncert „Inne Barwy Baroku”

21.04.2013, 11:15

Suszec

Suszecki kościół po raz kolejny zamieni się w salę koncertową. Tym razem w murach świątyni zabrzmi kwartet smyczkowy.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza w niedzielne, kwietniowe popołudnie na koncert zespołu Altra Volta. Koncert odbędzie się 21 kwietnia o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu. Wstęp jest wolny.
W ramach koncertu „Inne Barwy Baroku” usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Koncert Brandenburski G, nr 3 S. Bacha, „Pory roku”, cz. Wiosna, Lato, Jesień, Zima A. Vivaldiego, Concerto Grosso op.6 nr 10 A. Corelli, Arię na strunie G J. S. Bach, czy „Kanon D” J. Pachelbel.

Kwartet Altra Volta został założony w 1998 r. przez studentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Po opuszczeniu murów uczelni, nabyciu doświadczenia scenicznego i wzbogaceniu repertuaru kwartet wkroczył na ścieżkę koncertową, dając się poznać festiwalowej publiczności w kraju i za granicą. Rokrocznie uczestniczy w cyklach audycji muzycznych dla szkół organizowanych przez Filharmonię Opolską. Zespół współpracuje z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyr. A. Szostak, trio Ars Harmonica oraz wybitnymi śpiewakami – solistami Opery Ślaskiej, Teatru Muzycznego w Gliwicach, Operetki Wrocławskiej i zespołu Śląsk. Kwartet chętnie angażuje się w projekty muzyczne Teatru A, towarzysząc aktorom podczas spektakli Oratorium Benedicti, Apokalipsa i Pelikan. Wystąpił też na planie wielokrotnie nagradzanego filmu „Z odzysku” Sławomira Fabickiego( wyróżnienie na festiwalu w Cannes 2006, polski kandydat do Oscara). Muzycy Altra Volta jako członkowie innych formacji artystycznych (Teatr A, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso, Śląska Orkiestra Kameralna, Teatr Muzyczny w Gliwicach, Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Europera) brali udział w wielu projektach artystycznych współpracując z takimi muzykami, jak Stanisław Sojka, Janusz Olejniczak, Marek Moś, Andrzej Bauer, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak i inni.

jack

T G+ F

Zobacz także

Koncert chóru „Animato”
Koncert chóru „Animato”
Koncert „Apolla”
Koncert „Apolla”
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18