Kolej na kolej, czyli...

14.01.2008, 14:28

Wola

... zostań manerwowym lub pomocnikiem maszynisty. Taką możliwość daje porozumienie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli i Nadwiślańskiego Zakładu Transportu Kolejowego Sp. z o.o.Kończysz gimnazjum? Zastanawiasz się, co będziesz dalej robić? Już teraz mozesz pomyśleć o nocyh mozliwosciach, jakie otworzyły się w ZSZiO w Woli. Na mocy tego porozumienia każdy kto kształci się w zawodach mechanik-monter maszyn i urządzeń, monter-elektronik lub ślusarz nabywa jednocześnie kwalifikacje do zawodów związanych z kolejnictwem: manewrowy i pomocnik maszynisty.

Po ukończeniu szkoły Absolwenci mają zagwarantowaną pracę w swoim zawodzie oraz możliwość dalszego kształcenia w Technikum Uzupełniającym dla Dorosłych lub w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych.
Więcej informacji i pełna oferta kształcenia na www.zszio.cal.pl

KOLEJ od początku swego istnienia była niezwykle silnie powiązana z górnictwem. Wszak pierwsze koleje przemysłowe zbudowano dla obsługi górnictwa, natomiast górnictwo dzięki nim zwielokrotniło możliwości ekspedycyjne kopalń. Obecnie transport kolejowy nabiera szczególnego znaczenia ze względów ekologicznych, jako alternatywa dla uciążliwego transportu samochodowego. Dynamiczny rozwój branży kolejowej sprawił, że osoby posiadające uprawnienia do wykonywania zawodów kolejowych są szczególnie poszukiwane na rynku pracy. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Nadwiślański Zakład Transportu Kolejowego Sp. z o.o. i firma M’Soft Sp. z o.o. wspólnie z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli uruchamiają projekt łączący usługę kształceniową z potrzebami lokalnego rynku zatrudnienia. Projekt zakłada uruchomienie w ramach Zasadniczej Szkoły Zawodowej klasy kształcącej młodzież w zawodach: manewrowego i pomocnika maszynisty.

Nadwiślański Zakład Transportu Kolejowego Sp. z o.o. powstał w wyniku restrukturyzacji oddziałów kolejowych kopalń: Czeczott”, Silesia”, ”Ziemowit i ”Siersza. Obecnie NZTK Sp. z o.o. wchodzi w skład grupy kapitałowej utworzonej wspólnie z Przedsiębiorstwem Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem S. A. z Rybnika i Przedsiębiorstwem Transportu Kolejowego Holding S. A. z Zabrza.
Działalność NZTK Sp. z o.o polega na świadczeniu usług w zakresie obsługi bocznic kolejowych, udostępnianiu pojazdów kolejowych oraz wykonywaniu przewozów kolejowych rzeczy. Firma dysponuje 37 lokomotywami spalinowymi różnych typów i 370 wagonami samowyładowczymi.

Obsługa i utrzymanie taboru kolejowego oraz niezbędnej infrastruktury wymaga wielu wykwalifikowanych pracowników, których dziś trudno znaleźć. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli rozpoczyna w roku szkolnym 2008/2009 nabór do klasy o profilu kolejowym.

Uczniowie kończący naukę w zasadniczej szkole zawodowej uzyskają atrakcyjne zawody i dobrze płatną pracę, ale przede wszystkim gwarancję zatrudnienia
w nowoczesnych, dynamicznie rozwijających się firmach z branży kolejowej wchodzących w skład grupy.

Nauka w zawodach: mechanik-monter maszyn i urządzeń, monter-elektronik
i ślusarz trwa 3 lata, a każdy uczeń będzie miał możliwość wyboru jednej ze specjalizacji: manewrowego lub pomocnika maszynisty. Nauka przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych odbywać się będzie w Zespole Szkól Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli. Szkoła zapewnia również praktyki zawodowe dla uczniów kształcących się w tych kierunkach w firmach, z którymi podjęła współpracę.


Decydując się na podjęcie nauki w nowo otwieranej klasie zapewniamy:
- możliwość zdobycia atrakcyjnego i dobrze płatnego zawodu,
- wartościową praktykę zawodową,
- gwarancję zatrudnienia w nowoczesnych, szybko rozwijających się firmach, pracę w okolicy miejsca zamieszkania (Wola, Bieruń, Czechowice-Dziedzice, Lędziny, Brzeszcze),
- możliwość rozwoju zawodowego.

agw

T G+ F

Zobacz także

Co dalej z tunelem przy Dworcowej w Pszczynie?
Co dalej z tunelem przy Dworcowej w Pszczynie?
Kolej chce z nich zrobić dróżników
Kolej chce z nich zrobić dróżników
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18