Jutro będą się ślizgać tylko dzieci

05.12.2006, 12:58

Pszczyna

W Pszczynie robi się coraz bardziej świątecznie. Na Rynku stoi już choinka, pojawiają się stoiska na Jarmark Świąteczny, na latarniach i balkonach wieszane są ozdoby. Od listopada trwa też montaż lodowiska na płycie Rynku, które jutro ma zostać otwarte. Na korzystanie ze ślizgawki będziemy musieli jednak jeszcze kilka dni poczekać...Grudzień. Termometr wskazuje 10 stopni Celsjusza - jedni się cieszą, inni tęsknią za mrozem i śniegiem. Krzyżuje to plany MORiS-u, bo wysoka temperatura nie pozwala na zamrożenie tafli lodowiska.


Nie trzeba siarczystych mrozów, aby ślizgawka ruszyła. Temperatura musi się jednak utrzymywać przez kilka dni niewiele powyżej zera. Maszyna zmrażająca taflę pracuje na pełnych obrotach, niestety to nie wystarcza. Jak powiedział nam Dariusz Zuber, dyrektor MORiS-u, najwcześniej mieszkańcy będą mogli korzystać z lodowiska w najbliższy weekend.

Mimo problemów lodowisko zostanie jutro otwarte, ale bawić będą mogły się jedynie dzieci - to dla nich przygotowano atrakcje związane z dniem Św. Mikołaja.
Święty będzie spał w jednym z okien Urzędu Miejskiego. Dzieci będą próbowały go obudzić śpiewając piosenki. Jeżeli im się uda, Św. Mikołaj zejdzie do nich po drabinie (nieocenioną pomocą wykażą się strażacy). Na pewno nie zabraknie też podarków, konkursów i gier.

Na budzenie św. Mikołaja tradycyjnie zaprasza już Pszczyńskie Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Początek o godzinie 10.00.

Przypominamy, że lodowisko będzie czynne od poniedziałku do czwartku od 15.00 do 20.00 (w godzinach porannych będą się ślizgać dzieci z pszczyńskich szkół). W piątki lodowisko będzie czynne od 15.00 do 22.00 (z przerwą techniczną od 18.00 do 19.00), natomiast w soboty i niedziele będziemy mogli się ślizgać od 9.00 do 22.00 (przerwy techniczne od 14.00 do 15.00 oraz od 18.00 do 19.00). Zaznaczamy, że ostatnie wejście na lodowisko będzie możliwe na godzinę przed zamknięciem.

W tym roku będziemy musieli zapłacić tylko za wypożyczenie łyżew. Najprawdopodobniej od stycznia opłata za godzinę na ślizgawce wyniesie 1 zł dla dzieci i 3 zł dla dorosłych.

agw/pin

T G+ F

1

1

Zobacz także

Od dziś można się ślizgać na rynku
Od dziś można się ślizgać na rynku
Zobacz kiedy można się ślizgać na lodowisku
Zobacz kiedy można się ślizgać na lodowisku
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18