Jak będą pieniądze, będą tunele

19.04.2013, 14:41

Pszczyna

W miejsce dzisiejszego przejazdu kolejowego przedzielającego ul. Męczenników Oświęcimskich i ul. Dworcową PKP PLK planuje budowę tunelu wraz z przejściem dla pieszych.


- Pozwoli to na zdecydowaną poprawę komunikacji pomiędzy dwoma stronami stacji kolejowej – informuje Jacek Karniewski z katowickiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK.
Inwestycja wchodzi w skład dużego zadania, polegającego na modernizacji linii kolejowej E-65 Południe. Obecnie dla całości przygotowywane są mapy geodezyjne oraz trwa procedura pozyskania decyzji środowiskowej. Studium wykonalności powinno zakończyć się w 2015 roku. Prace mogłyby ruszyć nie wcześniej niż w 2017 roku. Inwestor prowadził już wstępne rozmowy na ten temat z Urzędem Miejskim, który plany te ocenił pozytywnie.

Jest jedno „ale”. Prace ruszą bowiem wtedy, kiedy zagwarantowane będą środki na ten cel. Jak mówi Karniewski, cała inwestycja to koszt kilku mld zł. - PKP zgłosiło ten projekt do planu modernizacyjnego na lata 2014-2020 i będzie się ubiegało o środki pomocowe z UE – zauważa.

W ramach tej samej inwestycji PKP PLK chce wybudować jeszcze jedno takie przejście w Pszczynie – miałoby to być przejście podziemne łączące peron nr 1 i plac przydworcowy z peronem nr 2, dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się.


REMONT TRWA

Tymczasem trwa remont pszczyńskiego dworca kolejowego. Jak informuje PKP, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. - Na obecnym etapie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz zgodnie z założeniami, rozpoczynane są prace elewacyjne na zewnątrz dworca - zauważa Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP.(więcej na temat planów budowy tuneli w Pszczynie czytaj w najbliższym numerze „Gazety Pszczyńskiej”, nr 8 w sprzedaży od 23 kwietnia br.)

pako

T G+ F

Zobacz także

Będą pieniądze na e-strukturę
Będą pieniądze na e-strukturę
Będą pieniądze dla górników
Będą pieniądze dla górników
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18