It s Working! laureatem Żubrowiska 2012

24.09.2012, 12:30

Pszczyna

Zadziałało. It’s Working! z Katowic zgarnęli główną nagrodę tegorocznego Żubrowiska. Wyróżnienia trafiły też do rąk muzyków zespołów The Sickest Dreams z Katowic oraz Final Resistance z Pszczyny.


W sobotnich przesłuchaniach w PCKulu przed jury zaprezentowało się 10 zespołów. Był death-metal z jednej strony i piosenka poetycka z drugiej. Werdykt jury był jednomyślny. Laureatem Żubrowiska wybrano zespół It’s Working!.
- Miło nas zaskoczyli, chociaż przyjechali do Pszczyny w najmniej licznym gronie, ponieważ jest ich tylko trójka. W ich muzyce dzieję się bardo dużo. Całkiem niedawno byłem na Off Festivalu i muszę powiedzieć, że chłopcy chociaż są na początku drogi, to na którejś z tamtejszych scen spokojnie daliby sobie radę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zobaczę ich na jednym z dużych festiwali – mówił Tomasz Brzoza, dziennikarz muzyczny m.in. TV Silesia, prowadzący Żubrowisko.

Nagrodę starosty pszczyńskiego, czek o wartości o 2000 zł, muzycy odebrali w niedzielę. Zaraz potem wystąpili na scenie na pszczyńskim rynku. Zespół tworzą: Olek Piotrowski (bas, śpiew), Michał Świeboda (gitara, sampler) oraz Michał Tuszyński (perkusja, chórki). W tym składzie grają od 4 miesięcy.

- Wcześniej był kwartet, kwintet, a teraz jest trio i tak już zostanie. Tak się najlepiej sprawdzamy, najlepiej się ze sobą dogadujemy. Jesteśmy przyjaciółmi – mówi Michał Świeboda. Zwycięstwo w Żubrowisku to to nie pierwszy ich laur. - Na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie zostaliśmy wybrani do 10 wyróżnionych zespołów, spośród około 300 – mówi Michał Tuszyński. Ich inspiracje skupione są wokół brytyjskiego i amerykańskiego alternatywnego rocka. Nie stronią też od klasyki rocka – Hendrixa, Claptona, Led Zeppelin. Na scenie widać, że muzykowanie sprawia im dużą radość. Stawiają też przed sobą ambitne cele. - Założyliśmy sobie, że chlelibyśmy dojść do poziomu festiwalu Glastonbury. Chcielibyśmy tam kiedyś wystąpić. Zagranie na Off Festivalu też byłoby dla nas dużym wyróżnieniem i niesamowitym przeżyciem – dodaje Olek Piotrowski.

Druga nagroda, burmistrza Pszczyny, w wysokości 1500 zł przyznana została zespołowi The Sickest Dreams. Z kolei nagroda publiczności i czek na 500 zł trafiła do muzyków zespołu Final Resistance z Pszczyny. Ten najgłośniejszy zespół tegorocznego Żubrowiska, grający melodic death-metal, niedługo będzie można usłyszeć w klubie „13”. Gwiazdą Żubrowiska 2012 był zespół Sztywny Pal Azji. Obok nowych utworów, z wydanej w tym roku płyty „Fiss Pink”, usłyszeć można było takie przeboje jak, „Nieprzemakalni” czy „Wieża radości, wieża samotności”.

jack

T G+ F

Zobacz także

Silent Bridge laureatem Żubrowiska 2011
Silent Bridge laureatem Żubrowiska 2011
Gmina Pszczyna laureatem rankingu
Gmina Pszczyna laureatem rankingu "Rzeczpospolitej"
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18