fot. ar

II Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów za nami. Krystyna Fuławka ze srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego [ZDJĘCIA]

Piasek02.09.2019, 10:30

W sobotę, 31 sierpnia już po raz drugi odbył się Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów w Piasku. To święto wdzięczności dla wszystkich, którzy wspierają działalność Domu Kulejących Aniołów. Podczas święta Krystyna Fuławka, przewodnicząca Zarządu pszczyńskiego Koła Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, otrzymała srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.  

Festyn to przede wszystkim dobra zabawa dla rodzin z dziećmi. Były konkursy i zabawy z klaunami, pokazy motocykli, tańca, ewolucji rowerowych. Dzieci mogły pojeździć konno, zjeść darmową watę cukrową, pomalować wraki samochodów, wziąć udział w warsztatach lepienia z gliny lub fantazyjnie ozdobić swoją twarz. Podczas festynu można było poznać psy, które na co dzień uczestniczą w organizowanej na terenie ośrodka dogoterapii. Nie zabrakło występów scenicznych. Piosenki i wiersze wykonali podopieczni ośrodka. Zaśpiewała niewidoma wokalistka, Anna Hałupka. Katarzyna Raszka, mama 14-letniego podopiecznego ośrodka, rozgrzała publiczność, wykonując przeboje polskiej estrady. Festyn zakończył koncert zespołu Silver Dance i zabawa taneczna.

Podczas festynu trwał kiermasz pierogów, ciast oraz rękodzieła wykonanego przez podopiecznych i opiekunów ośrodka. Można było zjeść nie tylko różne rodzaje pierogów, w tym pierogi z krupniokiem przygotowane przez Mateusza Güncla, finalistę 6. edycji MasterChefa, ale i prawdziwą wojskową grochówkę, czy potrawy z grilla. Cały dochód zebrany ze sprzedaży podczas kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby ośrodka, w tym zakup autobusu do przewozu podopiecznych. 

Krystyna Fuławka złożyła podziękowania dla władz samorządowych i mieszkańców za wsparcie ośrodka. Dyplom z podziękowaniami za wieloletnią współpracę, okazane wsparcie i  pomoc otrzymał burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. W jego imieniu odebrała go wiceburmistrz Barbara Sopot-Zembok.

- Bez władz samorządowych nie moglibyśmy funkcjonować. Władze od wielu lat nas wpierają i  rozumieją nasze potrzeby. Za to chcielibyśmy im bardzo serdecznie podziękować. Miasto Pszczyna i powiat pszczyński to miejsce gdzie warto żyć, w którym można mieć dzieci niepełnosprawne, gdzie niepełnosprawni znajdują godne zabezpieczenie. To wszystko dzięki władzom samorządowym, przede wszystkim burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi oraz wiceburmistrz Barbarze Sopot-Zembok, którzy od wielu lat są z nami. Dziękujemy także pszczyńskiemu staroście Barbarze Bandole, wójtowi gminy Kobiór, pani sołtys Barbarze Psik, księdzu proboszczowi z Piasku, komendantowi Ochotniczej Straży Pożarnej – mówiła Krystyna Fuławka podczas imprezy.

- To nie samorządowcom należą się podziękowania, tylko Kulejącym Aniołom i ich opiekunom. Dzięki temu, że jesteście, my wszyscy możemy być trochę lepsi niż jesteśmy. Dziękuję wam za to, że stworzyliście tak wspaniały dom, w którym każdy czuje się jak u siebie i jest serdecznie witany. Jest tu tylko miłość i tej miłości życzę wam na zawsze – mówiła pszczyńska wiceburmistrz.

Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego wręczył Krystynie Fuławce radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Grzegorz Gaża. Pani Krystyna otrzymała także dyplom z podziękowaniami za wytrwałą pracę w ośrodku od rodziców osób niepełnosprawnych. W ich imieniu dyplom wręczyła Katarzyna Raszka.

 

 

ar

T G+ F

Zobacz także

Mikołaje – Aniołom. Biegacze zebrali 20 tys. zł!
Mikołaje – Aniołom. Biegacze zebrali 20 tys. zł!
Powstał muzyczny kalendarz dla Domu Kulejących Aniołów
Powstał muzyczny kalendarz dla Domu Kulejących Aniołów
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
12 wzruszających historii pszczyńskich Sybiraków spisanych w książce
12 wzruszających historii pszczyńskich Sybiraków spisanych w książce

Komentarze:

Obserwatorka 2019-09-06 godz. 09:37
Dlaczego usuwane są komentarze ?!
treść:
autor:

SQL: 18