(fot. archiwum)

Goczałkowice - gmina przyjazna klubom piłkarskim

Goczałkowice-Zdrój25.05.2019, 10:08

Goczałkowice-Zdrój znalazły się wśród 10 najlepszych gmin wiejskich w ogólnopolskim rankingu „Samorządy przyjazne klubom piłkarskim”.

Z zebranych danych wynika, że najwięcej na kluby piłkarskie wydają miasta i gminy województwa śląskiego, które w zeszłym roku przeznaczyły na ten cel ponad 55,7 mln zł. W kategorii gmin wiejskich bardzo wysoko uplasowała się gmina Goczałkowice-Zdrój – zajęła 7. miejsce. 10 najlepszych samorządów w każdej kategorii zostało nagrodzonych podczas gali, która odbyła się 21 maja w Lublinie.

- Inwestujemy w sport i młodzież, bo wiemy, że są to bardzo dobrze wydane pieniądze. Chcemy, by sportowcy mieli w Goczałkowicach jak najlepsze warunki do rozwijania swoich umiejętności. Dlatego cieszymy się, że nasze działania zostały zauważone w tym rankingu – przyznaje wójt Gabriela Placha.

Ranking opracowali Michał Czajkowski z firmy Statystyka Sportowa oraz Paweł Chmielowski z Agencji Analityki Sportowej Sport Analytics, na zlecenie Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Ideą rankingu jest porównanie samorządów pod kątem wspierania przez nie klubów piłkarskich. Badanie objęło 2478 gmin, 314 powiatów i 16 samorządów wojewódzkich. Opisanych zostało 5013 dotacji dla klubów piłkarskich.

Pod uwagę brano: dochody własne budżetów gmin na jednego mieszkańca, wielkość zadłużenia budżetów gmin na jednego mieszkańca, wydatki na kulturę fizyczną na jednego mieszkańca, udział środków przekazanych na zadania realizowane przez kluby piłkarskie w wydatkach ogółem gminy.

(źródło: Gmina Goczałkowice-Zdrój)

KK

T G+ F

Zobacz także

Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej
Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18