Elemelek – psotny wróbelek

22.03.2013, 11:20

Miedźna

19 marca 2013 r. 5 drużyn drugoklasistów ze szkół podstawowych gminy Miedźna stanęło w szranki, aby zmierzyć się z lekturą Hanny Łochockiej pt.„Psoty i kłopoty wróbelka Elemelka”. Wesołe przygody wróbelka stały się tematem konkursu czytelniczego zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej z/s w Grzawie.

Ta napisana wierszem sympatyczna lektura porusza tak ważne tematy jak: przyjaźń, koleżeństwo, dobre zachowanie, jednocześnie niesłychanie bawiąc.

Konkurs był „wystrzałowy”, ponieważ w pierwszej jego części co chwila rozlegał się huk przebijanych baloników, w których ukryto część pytań konkursowych. A jak wiadomo jedyną radą na wydobycie karteczki z nadmuchanego balonika jest jego przekłucie. Wystrzałowe pytania przyniosły drużynom komplet punktów, ponieważ doskonale znały wszystkie odpowiedzi. Kolejne, ukrywające się w jajkach niespodziankach pytania oraz zadania nie sprawiły dzieciom większych trudności.

Na zakończenie zmagań konkursowych wszyscy czekali z niecierpliwością, bo ostatnim, a równocześnie najciekawszym zadaniem były scenki w wykonaniu dzieci.

Drugoklasiści wcielali się we wróbelka, który wybrał się na jarmark po precelka, wróbelka-ratownika walczącego z krokodylem, wróbelka na balu przebierańców oraz wróbelka walczącego ze smo(cz)kiem w kurniku.

Dzieci zauroczyły wszystkich swoimi talentami aktorskimi i pięknymi przebraniami.

O wyśmienitej znajomości przygód Elemelka mogą świadczyć trzy pierwsze miejsca ex aequo dla szkół podstawowych z Frydku, Miedźnej oraz Góry. II-gie miejsce zajęła SP nr 1 w Woli, miejsce III – SP nr 2 w Woli.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki; szkoły także zostały uhonorowane dyplomami i nagrodami książkowymi

Biblioteka

T G+ F

Zobacz także

Polska – Niemcy
Polska – Niemcy
Stanik – to genialne!!
Stanik – to genialne!!
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18