Dziecko w objęciach wsi - konkurs

30.09.2011, 10:39

Powiat

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska” zorganizowało konkurs fotograficzny, w którym będzie można pochwalić się swoją pociechą.


Dziecko – to motyw, który od wielu epok, przyświeca artystą zarówno w literaturze i sztuce. Głównie dlatego, że dziecko od wieków kojarzone było z dobrem, dzięki któremu znajdowało się blisko natury. To właśnie tej tematyki dotyczy konkurs fotograficzny, który swoją uwagę ma skupić głównie na dziecku zaprezentowanym na terenach wiejskich Ziemi Pszczyńskiej, jej rolniczych okolic, jak również malowniczych plenerach, które bezwątpienia każdemu będą kojarzyć się z rodzinną wsią. Mogą na nich znajdować się, także atrybuty związane z kulturą ludową danego terenu.
W konkursie niestety nie może wziąć udziału każde dziecko, ze względu na ograniczenie wiekowe. Bohaterem zdjęcia może być dziecko, które do dnia 31 grudnia br., nie ukończyło szóstego roku życia. Jeśli chodzi o inne wytyczne – każdy uczestnik konkursu, zarówno amatorem, jak i profesjonalista – ma prawo zgłosić do udziału w konkursie maksymalnie 2 zdjęcia.
Fotografie swoich pociech można wysyłać do 30 września 2011 roku, a wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie LGD „Ziemia Pszczyńska” i poznamy je już niebawem, a dokładnie - 31 października.

Nie wątpliwie do udziału w konkursie zachęca nagroda, która pozwoli zaistnieć swojemu dziecku na jednej ze stron kalendarza na roku 2012, pt.: „Jak się nom bajtlom roczek łobraco”. W nawiązaniu do tytułu kalendarza, każde zdjęcie zostanie opatrzone hasłem promującym gwarę śląską. Dodatkowo, każdy autor – jednego z dwunastu zdjęć, które znajdą się w przyszłorocznym kalendarzu otrzyma upominek.
Więcej informacji, jak również szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie: www.lgdziemiapszczynska.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 32/210 02 12.
Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie!


Agnieszka Nycz

agw

T G+ F

Zobacz także

Dofinansowanie za Serca Wsi zwrócone
Dofinansowanie za Serca Wsi zwrócone
Radostowianki w objęciach jazzu
Radostowianki w objęciach jazzu
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18