Serca wsi od początku budziły kontrowersje, ze względu na jakość wykonania czy lokalizację. Jak usłyszeliśmy w Porębie (na zdjęciu), w tamtejszej altanie nie było jeszcze żadnej imprezy, m.in. z powodu braku podłączenia mediów

Dofinansowanie za Serca Wsi zwrócone

Pszczyna09.09.2016, 12:47

Gmina Pszczyna zwróciła prawie 280 tys. zł dofinansowania, które otrzymała na budowę altan i scen w ramach tzw. Serc Wsi.

O sprawie pisaliśmy w sierpniu, bo na sierpniowej sesji Rady Miejskiej radni zabezpieczyli środki na ewentualny zwrot. Wtedy jeszcze do ratusza nie trafiła decyzja administracyjna, ale była informacja, że najprawdopodobniej będzie trzeba zwrócić środki.

Dlaczego? Jak tłumaczył w sierpniu burmistrz Dariusz Skrobol, Urząd Zamówień Publicznych zakwestionował procedurę przetargową. Oferenta wybrano w trybie bezprzetargowym, bo do dwóch wcześniejszych przetargów nikt się nie zgłosił. - Urząd Marszałkowski w 2013 r. pozytywnie zaopiniował postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z wolnej ręki. Teraz ten tryb został podważony – tłumaczył burmistrz.

Po sesji do ratusza wpłynęła decyzja administracyjna o konieczności zwrotu 279 tys. 712 gr (to całkowita wartość otrzymanej dotacji ze środków europejskich na realizację I etapu zadania). Gmina miała 14 dni na zwrot. Pieniądze zostały już oddane, ale ratusz odwołuje się od tej decyzji.

Całkowity koszt projektu w gminie wyniósł 1 mln 425 tys. 764 zł 15 gr, a dotacja wyniosła w sumie 461 tys. 796 zł.

Więcej o problemie ze zwrotem dofinansowania pisaliśmy TUTAJ.

pako

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Gmina zwróci dofinansowanie za Serca Wsi?
Gmina zwróci dofinansowanie za Serca Wsi?
W każdym pszczyńskim sołectwie powstanie
W każdym pszczyńskim sołectwie powstanie "Serce Wsi"
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18