Chór Teatru Wielkiego oczarował publiczność

16.01.2012, 10:48

Pszczyna

W niedzielę, 15 stycznia w Kościele Ewangelickim odbył się 26. koncert charytatywny z cyklu Musica Sacra. Dochód z koncertu zostanie przekazany na budowę Domu Kulejących Aniołów w Piasku.


W Kościele Ewangelickim w Pszczynie pojawili się artyści z najwyższej półki - chór oraz soliści Teatru Wielkiego z Łodzi oraz Studencki Chór Dziecięcy Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w Katowicach (dzieci w wieku 6-12 lat), którymi dyrygował prof. Waldemar Sutryk. Słuchacze pamiętają tego artystę z jego poprzednich występów w Pszczynie.

Umieszczony na chórze chór dziecięcy najpierw ukryty zaśpiewał fragment pierwszej kolędy – Wśród nocnej ciszy, gdzie słuchacze mieli wrażenie głosów dochodzących z nieba, a od połowy koncertu brał udział w niemal wszystkich utworach.

Trzy bisy i owacje na stojąco wyraźnie wzruszonej 500-osobowej publiczności najlepiej świadczyły o bardzo wysokim poziomie artystycznym koncertu. Zresztą słuchacze kilka razy zostali zaproszeni do wykonania refrenów kolęd.

Łódzki chór imponował precyzją wykonawczą, świetnym wyczuciem różnych stylistycznie kolęd, potęgą brzmienia oraz wyraźnym obyciem scenicznym.

Henryk Kowalczyk, współorganizator koncertu podkreślał, że do tej pory podczas koncertów z cyklu Musica Sacra do Pszczyny przyjeżdżali wielcy wykonawcy, ale tej klasy artystów, co Chór Teatru Wielkiego z Łodzi jeszcze nie było.

Inauguracja koncertu kolędowego w wykonaniu artystów z Łodzi odbyła się 21 grudnia. W Pszczynie widowisko zostało zaprezentowane po raz drugi.

Sponsor główny - Zamel Cet, sponsorzy: Komet, Puchałka, Wiktorczyk, ”Elwit”.

Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie wraz z Przyjaciółmi. Współorganizatorzy: Parafia Ewangelicka w Pszczynie, PCKul

Patronat medialny: www.infopres.pl, ”Gazeta Pszczyńska”

ram

T G+ F

Zobacz także

Ludzie wielkiego serca
Ludzie wielkiego serca
Mikołaj rozkochał publiczność!
Mikołaj rozkochał publiczność!
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18