Blade Loki gwiazdą Żubrowiska

04.09.2010, 14:01

Pszczyna

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna, siódma edycja Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko”. W tegorocznym przeglądzie zagra siedem zespołów, które zostały wybrane spośród dwunastu zgłoszonych.


Tym razem impreza będzie trwała dwa dni. W sobotę od godz. 14.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury będą obywały się warsztaty muzyczne. Przegląd zakwalifikowanych zespołów rozpocznie się o godz. 17.00 w PCK, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi o godz. 21.30.

5 września o godz. 18.00 na pszczyńskim rynku nastąpi uroczyste wręczenie nagród „Żubrowiska 2010”, a następnie zagra laureat nagrody starosty pszczyńskiego.
O godz. 19.00 rozpocznie się występ gwiazdy wieczoru - zespołu BLADE LOKI.

O nagrodę starosty pszczyńskiego i burmistrza Pszczyny zawalczą następujące zespoły:
NEF FOLDER - początki istnienia zespołu to 2008 r., jednak aktualny skład gra razem od listopada 2009 r.. Obecnie zespół tworzy pięciu muzyków: Klaudia, Mateusz, Szymon, Grzegorz oraz Sebastian. Ekipa tworzy własny repertuar w klimatach rocka i funky. Zaś swój debiut datuje na grudzień 2009 r., kiedy to zagrali koncert w pubie „Stodoła” w Pszczynie. Poza tym zespół ma na koncie kilka udanych koncertów, m.in. koncerty charytatywne w pszczyńskim kinie czy koncert podczas WOŚP 2010.
AMARCORD - to zespół pochodzący z Kobióra, który powstał w 2008 r. Jednak bardziej spójną całość osiągnął rok później, kiedy założyciele znaleźli komplet muzyków. Obecnie w zespole gra pięć osób. Grupa grająca progressive melodic death metal, ma na koncie kilka utworów, które zostały pozytywnie przyjęte przez publikę podczas serii koncertów.
SEKCJA Z WŁOCH - zespół pochodzący z okolic Rybnika powstał pod koniec 2008 r. z potrzeby tworzenia uniwersalnej muzyki. Już w lipcu 2009 r. zespół nagrał płytę demo oraz podkład dźwiękowy do teledysku pilotującego film „Pokonać siebie”. Pięcioosobowy band bazuje przede wszystkim na własnej twórczości, zaś w swoich utworach w klimacie bluesowym nie stroni od eksperymentów z różnymi gatunkami muzyki. Zaś własny repertuar wzbogaca o covery takich twórców jak: Carl Perkins, Thelonius Monk, Louis Prima.
MORTUS - istnieje od 2004 r. Wcześniej - kolejno w 2005 i 2006 r. - brał udział w edycjach „Żubrowiska”. Band gra ciężki, szybki thrash metal, inspirując się takimi artystami jak: Slayer, Metallica, Venom i Death. Po zmianach w składzie zespół skupił się na nagraniu dwóch materiałów demo i zawiesił działalność koncertową. W skład zespołu wchodzi pięciu członków: Dawid, Paweł, Jakub, Karol i Mateusz.
SUNBOX - grupa istnieje od września 2009 r., a tworzą ją muzycy grający wcześniej w różnych amatorskich zespołach muzycznych. Dotychczas zespół zagrał jeden koncert na Dniach Bytomia w czerwcu br. oraz nagrał cztery utwory w amatorskim studio. Twórczość Sunbox to przede wszystkim kawałki w klimacie pop-punk.
DIRTY BRICK - muzyka zespołu to połączenie wielu zróżnicowanych poglądów i spojrzeń na muzykę od rocka, przez funk, pop punk, grunge oraz muzykę progresywną. Band powstał pod koniec 2009 r. i już na początku 2010 r. nagrał swoje pierwsze demo „Several reasons to live”, po czym zaczął aktywnie koncertować w śląskich miastach. Zespół pochodzi z Zabrza, a w jego skład wchodzą: Jakub, Łukasz, Wojciech i Łukasz.
THE FLIES - zespół tworzy czterech muzyków: Mateusz, Tomasz, Jakub oraz Mateusz. The Flies grają od stycznia 2010 r. Zaś oficjalny debiut odbył się w sierpniu podczas koncertu w pubie „Stodoła” w Pszczynie. Dodatkowo grupa grająca muzykę rockową ma na koncie kilka prywartych koncertów.
(źródło: powiat.pszczyna.pl)

jack

T G+ F

Zobacz także

Luxtorpeda gwiazdą tegorocznego Żubrowiska!
Luxtorpeda gwiazdą tegorocznego Żubrowiska!
Lipali gwiazdą Żubrowiska. 2 kwietnia ruszają zapisy
Lipali gwiazdą Żubrowiska. 2 kwietnia ruszają zapisy
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18