Akcja Trzeźwość: blisko 400 badań i dwóch pijanych kierowców

04.02.2014, 14:38

Powiat

Nie pomijając bocznych, mało uczęszczanych dróg oraz tych, prowadzących przez osiedla pszczyńscy policjanci kontrolowali wczoraj stan kierowców w ramach działań „Trzeźwość”.


Właśnie na dwóch takich ulicach, znajdujących się wewnątrz osiedla, mundurowi wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Mężczyźni wspólnie uzbierali blisko 3 promile. Teraz muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Grozi im nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.
Wczoraj do południa, ośmiu funkcjonariuszy z pszczyńskiej drogówki i wspierających ich dwóch z wydziału prewencji poddawali testom stan kierowców przemierzających drogi powiatu. Działania rozpoczęto już o świcie.

Jak zwykle, zgodnie z założeniami, planowano przebadać jak największą ilość osób „za kółkiem”. Blisko 400 razy użyto urządzeń do pomiaru zawartości zabronionych promili. Niestety dwukrotnie, i to w miejscu, gdzie porusza się mnóstwo osób, w tym dzieci idących do szkół, mundurowi zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych kierowców.

Obydwaj panowie „wydmuchali” niedozwoloną zawartość alkoholu w organiźmie. W takim stanie jechali ulicami osiedla w Pawłowicach. Jako pierwszy, pół godziny po 6 rano, swoją jazdę na ul. Kruczej zakończył 39-letni mieszkaniec tej miejscowości. Kierował audi mając we krwi prawie promil alkoholu.

20 minut po 10:00, na ul. LWP, został poddany badaniu inny pawłowiczanin. Jego wynik również kolidował z prawem. Alkometr wskazał blisko 2 promile.

W najbliższym czasie, o losie tej dwójki będzie decydował sąd i prokurator.

KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Akcja Trzeźwość: kierowców
Akcja Trzeźwość: kierowców "pod wpływem" wciąż nie brakuje!
Wysyp pijanych kierowców
Wysyp pijanych kierowców
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18