(fot. Witold Trólka/UM Województwa Śląskiego)

A jednak PiS rządzi na Śląsku. Nieoczekiwana wolta radnego Koalicji Obywatelskiej

Region21.11.2018, 13:12

Dzisiaj, tj. 21 listopada, odbywa się pierwsza sesja Sejmiku Województwa Śląskiego kadencji 2018-2023. Radni wybrali już przewodniczącego sejmiku i marszałka województwa. Wbrew wczorajszym zapowiedziom województwem śląskim będzie rządzić PiS, a nie koalicja PO, Nowoczesna, PSL, SLD.

Wczoraj, 20 listopada, umowę koalicyjną podpisali przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska i Nowoczesna), Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wszystko wskazywało na to, że to oni dalej będą rządzić na Śląsku.

Tymczasem dzisiaj rano, tuż przed rozpoczęciem sesji Sejmiku Województwa Śląskiego PiS ogłosił, że w jego szeregi wstępuje radny Wojciech Kałuża, który do sejmiku dostał się z listy... KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Tym samym arytmetyka głosów w sejmiku zmieniła się na korzyść PiS, który po "przejęciu" Wojciecha Kałuży ma 23 głosy, a niedoszła koalicja PO, Nowoczesna, PSL, SLD - 22.

Głosami radnych PiS przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego został wybrany Jan Kawulok. Chwilę później radni przystąpili do wyborów Zarządu Województwa Śląskiego. Marszałkiem województwa śląskiego został Jakub Chełstowski, 37-latek z Tychów (dotychczasowy radny Rady Miasta Tychy), który do sejmiku został wybrany w okręgu nr 2, w skład którego wchodził również powiat pszczyński.  Głosami radnych klubu PiS wicemarszałkami województwa śląskiego wybrani zostali Dariusz Starzycki (dotychczas poseł PiS) i... Wojciech Kałuża. Skład zarządu uzupełnili Michał Woś oraz Izabela Domagała.

jack

T G+ F

Zobacz także

Radny miejski dostał się do sejmiku województwa
Radny miejski dostał się do sejmiku województwa
PiS wygrywa w powiecie wybory do Sejmiku Województwa
PiS wygrywa w powiecie wybory do Sejmiku Województwa
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

Adam 2018-11-22 godz. 17:43
Jedzie pociąg z daleka na Pawełka nie czeka
maciej 2018-11-22 godz. 11:16
W tej sytuacji obiecany stołek od marszałka dla pana Sadzy odpłynął . W sumie z diety radnego też jakoś da się żyć ....
wiktor 2018-11-21 godz. 16:39
I bardzo dobrze , PO-wskie miernoty okupujące stołki z nadania marszałka będą szukać roboty . Z ich wykształceniem i umiejętnościami czarno to widzę !
treść:
autor:

SQL: 18