fot. UM Pszczyna

Prawie 1 mln zł dofinansowania na salę gimnastyczną w Porębie

Poręba08.10.2018, 09:09

989 tys. 700 zł otrzyma gmina Pszczyna na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Sala gimnastyczna w Porębie to temat każdego spotkania z mieszkańcami Poręby. Jest to ostania szkoła w gminie, która nie posiada swojej sali gimnastycznej. Warto nadmienić, że ostatnia sala wybudowana została w Rudołowicach w 2011 roku.

- Dzięki mojej decyzji o utworzeniu Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego pojawiła się możliwość, aby mieszkańcy Poręby złożyli wniosek o projekt sali. Jednym z inicjatorów wniosku był radny Stanisław Goraus. Wówczas pomimo burzliwej dyskusji w Radzie Miejskiej zdecydowaliśmy o tym, iż wyrażamy zgodę na dopuszczenie projektu na zaprojektowanie sali, wiedząc że konsekwencją tego będzie potrzeba zabezpieczania środków finansowych na jej budowę. Od tego momentu rozpoczęliśmy poszukiwania funduszy zewnętrznych, najpierw u Marszałka Województwa Śląskiego, a następnie w Ministerstwie Sportu. Osobiście kilkakrotnie odwiedziłem ministerstwo. Spotkałem się również z wiceministrem Janem Widerą podczas Śląskich Smaków w Pszczynie, gdzie rozmawialiśmy o dofinansowaniu boiska sportowego w Łące, budowie sali gimnastycznej w Porębie oraz remoncie stadionu miejskiego. Dziś śmiało mogę powiedzieć, że dwa z trzech projektów znalazły akceptację w ministerstwie - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Ogromne zaangażowanie mieszkańców przekonało radnych do tego, aby wprowadzić do budżetu gminy środki finansowe w ramach PBO na realizację projektu sali.

Wniosek o dofinansowanie merytoryczny Referat Rozwoju i Funduszy Europejskich wraz z dokumentacją techniczną i pozwoleniem na budowę złożył w ministerstwie w I kwartale 2018 roku. Został on pozytywnie oceniony, czego efektem jest plan dofinansowania budowy sali.
UM Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Sala gimnastyczna w Porębie jest już gotowa
Sala gimnastyczna w Porębie jest już gotowa
Dzieci muszą ćwiczyć na korytarzu
Dzieci muszą ćwiczyć na korytarzu
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18