Zwycięstwa Rozwoju Katowice, Starej Wsi i Sokoła Chorzów

21.08.2006, 14:27

Rozwój Katowice w piłkarskich zawodach trampkarzy, Stara Wieś w turnieju OPEN, Sokół Chorzów wśród siatkarek.

Te trzy drużyny okazały się najlepsze w sportowych rozgrywkach jakie przygotowano na tegoroczne obchody święta Pszczyny.

Najpierw zagrali młodzi adepci futbolu w ramach VIII Turnieju Trampkarzy o Puchar Burmistrza Pszczyny. W stawce ośmiu zespołów najlepsi okazali się gracze Rozwoju Katowice.
Podopieczni trenera Grzegorza Rajmana wygrali wszystkie swoje pojedynki (półfinałowy z UKS MORiS Pszczyna w rzutach karnych). W finałowej potyczce młodzi katowiczanie pokonali rówieśników z Odry Wodzisław aż 5:1. Trzecie miejsce z zawodach zdobyli reprezentanci UKS MORiS. Pszczynianie w rzutach karnych okazali się lepsi od Polonii Bytom (w meczu 1:1).

Na dalszych miejscach znalazły się drużyny z naszego terenu (kolejno): Grobla Ćwiklice, LKS Studzienice, LKS Goczałkowice-Zdrój oraz LKS Wisła Wielka.
Królem strzelców został Piotr Makowski (Rozwój). Tytuł najlepszego bramkarza trafił do Damiana Purolczaka (Polonia), a zawodnika do Benedykta Wiery (UKS MORiS).

W VIII Turnieju Otwartym, którego głównym trofeum był także Puchar Burmistrza wystartowało sześć ekip. Po grach eliminacyjnych i półfinałowych w finale spotkały się ekipy Starej Wsi i Hotelu Impreium.

Dla tej drugiej drużyny był to debiut w oficjalnych zawodach pod nową banderą. Od tego sezonu w barwy Hotelu będą reprezentować piłkarze Instalbudu.Mimo że pod nową nazwą to jednak tradycji stało się zadość. “Hotelowcy” przegrali w rzutach karnych 2:3 (w meczu 0:0), podtrzymując tym samym swoją niemoc do zwycięstw w turniejach (w lidze wygrywają wszystko). Kolejne pozycje zajęli SC Mikołów, Relaks Katon II, Izoterm i Relaks Katon I. Królem strzelców został Józef Pojda (Stara Wieś), a jego kolega z drużyny – Tadeusz Suchy zdobył tytuł najlepszego bramkarza. Zawodnikiem turnieju wybrano Macieja Majewskiego (Hotel Imperium).

Jako, że do Pszczyny na turniej siatkówki kobiet przybyła pierwszoligowa ekipa z Czech – TJ Sokol Frydek Mistek zawody zyskały rangę międzynarodową. Oprócz gości zza południowej granicy oraz gospodyń – PLKS Pszczyna w zawodach zaprezentowały się ekipy: Sokoła Chorzów i BKS Stal II Bielsko-Biała.

Zawody wygrały siatkarki z Chorzowa wygrały wszystkie trzy mecze. Nasze zawodniczki, które właśnie wróciły z obozu w Pucku, zajęły w turnieju trzecie miejsce. PLKS wygrał z BKS Stal 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:19) oraz przegrał z Sokołem Chorzów 1:3 (25:19, 10:25, 18:25, 16:25) i Sokolem Frydek Mistek 2:3 (25:17, 22:25, 22:25, 25:16, 12:15).

W barwach klubu z Pszczyny kibice po raz pierwszy mogli w akcji mogli zobaczyć nowe zawodniczki: Annę Kaczmar, Marię Haratyk, Karinę Grząbę oraz Joannę Markiel. Najlepiej z tej grupy zaprezentowała się Kaczmar. Rozgrywająca, która była kapitanem pszczyńskiego zespołu, w opinii trenera Wojciecha Bućko najlepszą siatkarką swojego zespołu. (fot. Infopres. Gazeta Pszczyńska)

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Stara Wieś znów będzie sołectwem?
Stara Wieś znów będzie sołectwem?
KOLĘDOWANIE w Starej Wsi
KOLĘDOWANIE w Starej Wsi
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?
gorący temat
Kontenery na liście w Pszczynie. Zobacz lokalizacje
Kontenery na liście w Pszczynie. Zobacz lokalizacje

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18