materiały informacyjne fundacji

ZWIERZowa infolinia – bezpłatna informacja prawna z zakresu ochrony zwierząt

Pszczyna14.11.2019, 13:30

ZWIERZową infolinię prowadzi fundacja ZWIERZ z Bierunia współpracująca z Fundacją Arkadia, która na terenie powiatu pszczyńskiego opiekuje się bezdomnymi zwierzętami i prowadzi adopcję. W jakich sprawach można dzwonić?

Jak podaje Fundacja Zwierz, w Polsce nadal istnieje poważny problem z respektowaniem praw i odpowiednim traktowaniem zwierząt. Ciągle zbyt często słyszymy o psach na uwięzi, zbyt krótkich łańcuchach, zwierzętach trzymanych bez dostępu do wody, czy przypadkach bicia i znęcania się nad nimi. Zjawisko bezdomności zwierząt stale wzrasta. Zbyt niski jest poziom wiedzy i edukacji z zakresu prawidłowej opieki nad zwierzętami. Infolinia ma za zadanie zwiększyć świadomość społeczną w tym zakresie i pomóc przeciwdziałać łamaniu praw zwierząt. 

Z infolinią może kontaktować się każdy, kto zauważył lub podejrzewa łamanie ustawy o ochronie zwierząt. Są to np. sytuacje, takie jak bicie lub trzymanie zwierzęcia w nieodpowiednich warunkach.Wszystkie informacje udzielane są bezpłatnie. Tym sposobem wsparciem mogą zostać objęci wszyscy dbający o dobro zwierząt. Infolinia skierowana jest do osób fizycznych, osób prawnych, organizacji i instytucji oraz jednostek nieposiadających osobowości prawnej. Cena za połączenie zgodna jest ze stawką operatora.

Informacji prawnej pod numerem telefonu 695 902 335 udzielają doktorzy nauk prawnych i radcowie prawni specjalizujący się w przepisach dotyczących zwierząt z Kancelarii Prawnej RESULT Witkowski Woźniak Mazur i Wspólnicy Sp. k. 

 ZWIERZowa Infolinia czynna jest we wtorki i czwartki w godzinach 17.00 – 19.00 za wyjątkiem dni świątecznych oraz 24 i 31 grudnia.

 

W ramach Infolinii udzielane są informacje z zakresu:

- ochrony zwierząt bezdomnych i zapobiegania ich bezdomności

- czynów przeciwko zwierzętom

- kwestii własności zwierząt i opieki nad zwierzęciem domowym

- transportu zwierząt domowych

- utrzymywania zwierząt dzikich 

- ochrony ptaków i innych zwierząt podczas realizowania inwestycji.

 

Informacja prawna obejmuje:

- poinformowanie dzwoniącego o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących mu uprawnieniach lub o spoczywających na nim obowiązkach;

- wskazanie możliwych sposobów rozwiązania danego problemu prawnego

 

Rozmowy nie są nagrywane. Dane osobowe osób dzwoniących, w tym nazwiska i numery telefonów, nie będą przetwarzane. Prowadzona ewidencja rozmów będzie zawierała temat rozmowy (zadane pytania) oraz informację czy dzwoniła osoba prywatna czy przedstawiciel organizacji.

Udzielona informacja jest chroniona prawami autorskimi, nie może być nagrywana, reprodukowana (w jakiejkolwiek formie), przetwarzana i rozpowszechniana w jakikolwiek sposób, w tym za pomocą urządzeń nagrywających, elektronicznych, kopiujących i innych oraz nie może być przechowywana w żadnym systemie informatycznym.

Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępny jest na stronie Fundacji.

 

ar

T G+ F

Zobacz także

Powstał klip o odpowiedzialnej adopcji zwierząt. To część akcji „Przygarnij szczęście” Fundacji ZWIERZ
Powstał klip o odpowiedzialnej adopcji zwierząt. To część akcji „Przygarnij szczęście” Fundacji ZWIERZ
W Pszczynie pojawiły się budki dla kotów wolno żyjących
W Pszczynie pojawiły się budki dla kotów wolno żyjących
Dni EKO Sąsiada
Dni EKO Sąsiada
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Ponad czteromilionowa inwestycja drogowa w Kobiórze
Ponad czteromilionowa inwestycja drogowa w Kobiórze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18