Zwiastun wiosny w bibliotece

12.03.2008, 19:22

Grzawa

Do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej zawitał bocian Kajtek – bohater utworu Marii Kownackiej pt.: „Kajtkowe przygody”.


Jego zaskakującym i zabawnym przygodom został poświęcony kolejny konkurs literacki, adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych, pt.: „Z bocianem Kajtkiem przez cały rok”. Wspólna rywalizacja odbyła się 12 marca o godzinie 10:00 w Sali Domu Socjalnego w Grzawie. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło 6 drużyn ze szkół podstawowych z: Frydku, Góry, Miedźnej, nr 1 i nr 2 z Woli i ze Studzienic.

Zawodnicy, jak zwykle świetnie przygotowani, odpowiadali na pytania za 2, 3, 4 i 5 punktów. Wcześniej musieli wylosować zwierzątko – żabkę, kurczaczka, rybkę i myszkę, pod którym był ukryty numer pytania. Kolejne rundy pytań były przeplecione zadaniami. Pierwsze zadanie polegało na wykreśleniu imion zwierząt, pojawiających się w książce, w drugi zadaniu drużyna opowiadała, jakie zwierzęta i ptaki spotkał bociek podczas wyprawy do lasu, jednak najwięcej radości dostarczyło ostatnie zadanie, podczas którego przedstawiciel każdej drużyny wcielił się w rolę Kajtka, łowiącego rybki. Oczywiście nasi zawodnicy mieli ułatwione zadanie, gdyż łowili za pomocą specjalnej magnesowej wędki.

Szczególne podziękowania należą się kibicom, którzy gromkimi zawołaniami zagrzewali do walki, dopingując w ten sposób nie tylko swoje drużyny. Jeden z okrzyków brzmiał: „Ćwir, ćwir, ćwir to ci heca, Wylazł Kajtek dziś zza pieca”.

Rywalizację wygrała Szkoła Podstawowa z Miedźnej, zdobywając 27 punktów, drugie miejsce z wynikiem 25,5 punktu zajęły ex quo drużyny z Frydku i z Woli nr 1, na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli, zdobywając 20 punktów, a na czwartej pozycji znalazły się ex quo szkoły z Góry i ze Studzienic. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę książkową, a reprezentanci szkół odebrali dyplomy.

Doskonała zabawa, którą zapewniają takie przedsięwzięcia, zachęca dzieci do uczestnictwa w rozgrywkach. Natomiast organizatorów mobilizują do wymyślania kolejnych ciekawych konkursów.

Magdalena Maroszek
Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie

agw

T G+ F

1

1
1
1

Zobacz także

Pożegnanie zimy, powitanie wiosny
Pożegnanie zimy, powitanie wiosny
Przywitanie wiosny z DIABLAKIEM
Przywitanie wiosny z DIABLAKIEM
ZO ŚZGiP proponuje zmiany w finansowaniu i organizacji oświaty
ZO ŚZGiP proponuje zmiany w finansowaniu i organizacji oświaty
Mniej zdarzeń na drogach, ale więcej kradzieży
Mniej zdarzeń na drogach, ale więcej kradzieży
Wznowienie wyłożenia ewidencji gruntów i budynków
Wznowienie wyłożenia ewidencji gruntów i budynków

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18