fot. powiat pszczyński

Żubrowisko: zgłoszenia zespołów tylko do piątku

Pszczyna25.03.2019, 12:07

Tegoroczny Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko” zbliża się wielkimi krokami. Do 29 marca organizatorzy czekają na zgłoszenia zespołów. W sprzedaży są bilety na koncert finałowy, podczas którego wystąpią Łydka Grubasa, Strachy na Lachy oraz DJ Misio.

Pierwszy dzień imprezy odbędzie się 27 kwietnia na rynku w ramach Motoserca. Właśnie wtedy członkowie zakwalifikowanych do przeglądu zespołów będą mogli wziąć udział w warsztatach z wokalu, perkusji i gitary prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, a następnie swoje muzyczne umiejętności zaprezentować przed jurorami. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Gang Olsena.

Dla zwycięskiego zespołu przewidziano nagrodę starosty pszczyńskiego w wysokości 3000 zł. Z kolei zdobywcy drugiego miejsca otrzymają nagrodę burmistrza o wartości 2000 zł.

Jeszcze tylko do piątku, 29 marca można przesyłać zgłoszenia do przeglądu (wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ oraz „demo” należy wysłać na adres mailowy info@zubrowisko.pl lub pocztowy: Starostwo Powiatowe, Wydział Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej, 43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 10). Swoje zgłoszenia dostarczyło już 19 zespołów! Spośród zgłoszonych kapel jury wybierze dziewięć, które zaprezentują się w przeglądzie i powalczą o nagrody.

Dodatkowym wyróżnieniem dla zespołu, który zwycięży w przeglądzie będzie możliwość wystąpienia jako support przed gwiazdami koncertu finałowego, który odbędzie się 22 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Zagrają wtedy Łydka Grubasa, Strachy na Lachy oraz Dr Misio.

Bilety na koncert finałowy można nabyć na stronie www.pckul.pl lub osobiście w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Wejściówki w przedsprzedaży (do 14 czerwca) można kupić w cenie 25 zł, natomiast po tym terminie, jak i w dniu koncertu, dostępne będą w cenie 35 zł.

W piątek, 22 marca starosta Barbara Bandoła, członek zarządu powiatu Grzegorz Nogły, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury, Michał Czernek podpisali umowę o współdziałaniu przy realizacji Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko”. Samorządy i PCKul od lat współpracują przy organizacji imprezy.

- W tym roku odbędzie się już 16. edycja przeglądu. Na przestrzeni lat „Żubrowisko” ewoluowało do dwudniowego festiwalu z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Już dzisiaj zapraszamy 27 kwietnia na pszczyński rynek, gdzie będzie można posłuchać najlepszych zespołów, które zgłoszą chęć udziału w przeglądzie, a także na wyjątkowy finał wydarzenia - 22 czerwca do Ośrodka Sportów Wodnych w Łące - zachęca starosta Barbara Bandoła.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

16. Finał Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych
16. Finał Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych
Finał Żubrowiska - Dr Miso gwiazdą wieczoru
Finał Żubrowiska - Dr Miso gwiazdą wieczoru
Niedzielny wypadek na DK1. Interweniowało LPR
Niedzielny wypadek na DK1. Interweniowało LPR
Pierwsza ślizgawka w Pawłowicach już 15 listopada!
Pierwsza ślizgawka w Pawłowicach już 15 listopada!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18