24 czerwca przed zespołem Coma wystąpią zwycięzcy tegorocznego Żubrowiska - Omni mOdO (fot. powiat pszczyński)

Żubrowisko zbliża się wielkimi krokami

Pszczyna11.05.2017, 13:58

Trwają przygotowania do finału XIV edycji Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych Żubrowisko 2017, który odbędzie się 24 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Coma.

W tym roku Żubrowisko to nie tylko impreza ogólnopolska, ale także dwudniowa. Pierwszy dzień festiwalu odbył się 29 kwietnia w ramach Motoserca. Pięć zespołów, które spośród 27 zgłoszeń wyłonili jurorzy, walczyło o nagrodę starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy w wysokości 2 500 zł. Ostatecznie największe uznanie zdobyli muzycy z poznańskiego zespołu Omni mOdO i to oni zagrają bezpośredni support przed gwiazdą koncertu finałowego - zespołem Coma.

- Zeszłoroczna impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Liczymy, że i w tym roku miłośnicy mocnego grania nie zawiodą. Dla uczestników przygotowaliśmy mnóstwo muzycznych atrakcji. Oprócz tegorocznych zwycięzców zagrają także laureaci poprzedniej edycji oraz oczywiście gwiazda wieczoru, czyli zespół Coma. W trakcie imprezy odbędzie się także zlot motocykli zorganizowany przez Pszczyńską Grupę Motocyklową - informuje starosta Paweł Sadza.

10 maja w Starostwie Powiatowym w Pszczynie organizatorzy Żubrowiska spotkali się z przedstawicielami służb, które zadbają o bezpieczeństwo uczestników podczas festiwalu. Tegoroczne Żubrowisko oprócz ochroniarzy zabezpieczać będą oddelegowane patrole pszczyńskiej policji i straży miejskiej, a także jednostki straży pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych.

Przypomnijmy, XIV edycja festiwalu odbędzie się 24 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Podczas imprezy wyznaczone będą miejsca parkingowe dla uczestników imprezy. Dojazd do nich możliwy będzie ul. Karola Goli, dalej ul. Piotra Skargi, później przez polną drogę. Podobnie jak w zeszłym roku w dniu imprezy kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu oraz pole namiotowe będą nieczynne.

Koszt wejściówki na imprezę to jedynie 15 zł (od 17 czerwca i w dniu koncertu - 25 zł). Bilety można kupić na: www.ticketpro.pl oraz www.pckul.pl

Organizatorami Żubrowiska są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu oraz Rakszawski Sp.z.o.o.

Program festiwalu (24 czerwca, Ośrodek Sportów Wodnych w Łące):

15:00 - otwarcie bram
16:00 - Diversity
17:15 - 4Szmery
18:45 - Spolish Radio
19:45 - Dream Atlas
20:30 - wręczenie nagród
21.00 - Laureat nagrody Burmistrza 2017 - zespół Hengelo z Katowic
22:00 - Laureat nagrody Starosty 2017 - zespół Omni mOdO z Poznania
23.00 - COMA
powiat pszczyński

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Szóstka powalczy o nagrody Żubrowiska
Szóstka powalczy o nagrody Żubrowiska
ØRGANEK, Nocny Kochanek i Proletaryat na Żubrowisku
ØRGANEK, Nocny Kochanek i Proletaryat na Żubrowisku
Gmina Miedźna dostała nieruchomości za 3 mln zł
Gmina Miedźna dostała nieruchomości za 3 mln zł
Nowe drzewa przy powiatowych drogach
Nowe drzewa przy powiatowych drogach
Ekrany zasłoniły krzyż
Ekrany zasłoniły krzyż
Pity do 30 kwietnia. Urząd Skarbowy będzie czynny dłużej
Pity do 30 kwietnia. Urząd Skarbowy będzie czynny dłużej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20