Zostań wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”!

23.09.2014, 14:22

Powiat

Akcja „Szlachetnej Paczki” zaprasza wolontariuszy do pomocy. W tym roku Paczka już po raz 14 dotrze do potrzebujących rodzin w całej Polsce i pomoże zmienić ich życie. Aby tego dokonać potrzebni są wolontariusze drużyny „SuperW”.


Ten ogólnopolski projekt pomaga rodzinom, które z niezawinionych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusz Paczki to potrzebna postać, która niesie pomoc osobom które straciły nadzieję i wiarę na lepsze życie. Załoga „SuperW” dociera do rodzin w potrzebie, sprawdza przyczyny trudnej sytuacji i włącza do projektu tych, dla których Paczka jest realną szansą na zmianę. Obecnie trwa kampania „SuperW”. Poszukiwani są wolontariusze, bez których organizacja projektu jest niemożliwa. W tym roku potrzebnych jest 10 000 wolontariuszy w całej Polsce, a blisko 1200 osób w województwie śląskim.

Tylko w 2013 roku Paczka dotarła do blisko 18 tys. rodzin żyjących w ubóstwie, a łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięgnęła prawie 700 tys. osób.

Jeśli ukończyłeś 18 lat, masz ochotę pomóc, nie jest ci obojętny los pokrzywdzonych ludzi, chcesz działać w zespole ludzi z pasją i zostać częścią prestiżowej drużyny „SuperW” - dołącz do wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” .

Do zadań wolontariusza należą: spotkania z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc może być szansą na poprawę sytuacji, współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki, działanie w drużynie wolontariuszy w celu poszukiwania darczyńców, organizacja magazynu i transportu paczek.

Dzięki takiej akcji każdy zainteresowany może brać udział w szkoleniach, zmienić miejsce zamieszkania, zdobyć nowych znajomych i rozwinąć swoje kompetencje na płaszczyźnie komunikacji i organizacji własnego czasu.

Zgłoszenia można przesyłać na stronę www.superw.pl do 20 października 2014 r.

tog

T G+ F

Zobacz także

Zostań liderem Szlachetnej Paczki
Zostań liderem Szlachetnej Paczki
Zostań Superwolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI
Zostań Superwolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18